| Mituca a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta! Parul meu este moale, folosesc gel, cateodata spuma de par si fixativ. Orice as face se 'pleosteste' foarte repede si cea mai mica adiere il face sa isi piarda forma. Banchetul este pe aproape si as avea nevoie de un produs de par care sa ma ajute sa il fixez intr-un loc fara a se turti in 20 de minute. Imi puteti recomanda ceva? Ofer funda!

P.S sunt baiat happy

Răspuns Câştigător
| Flavius_Stanciu_1996 a răspuns:

Incearca pasta de par de la Taft Carbon Force, cea cu capacul negru. Iei pe deget cam cat crezi ca iti intra pe tot parul, o intinzi bine in par si dupa aceea iti faci freza cu fenul cu aer fierbinte. Trebuie sa incalzesti parul ca sa il poti face cu piaptanul. Prima oara o sa iti ramana parul lucios. Dupa ce ti-ai facut freza lasi un pic sa se usuce. Dupa aceea vi cu piaptanul si te dai in par ca si cum ai sfarama pasta aia... o sa ramana un par cu volum si mat, nu o sa fie lucios, si o sa til poti modela dupa aceea din mana cum vrei tu. Asta ii in cazul meu si eu am avut o problema cu gasirea pastei potrivite si asta mi se pare cea mai buna... nu iti recomand spuma, gel, fixativ, ceara. Dupa parerea mea sunt de ****!

1 răspuns:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Stiu ca pare o prostie, si mie mi s-a parut pana am incercat, dar te ajuta berea. Poti incerca pana la banchet sa vezi daca are efect.
ori iti faci o masca din miere, galbenus si bere, stai cu ea pe cap 20 minute apoi te speli in mod normal. Ori(la mine asta a avut efect) dupa spalare iti clatesti parul cu o cana de bere fiarta! si nu miroase asa tare cum te asteptai, are un iz de hamei, dar nu "pute" precum un bautor de bere.