| lebocow a întrebat:

cum pot sa fac sa nu mai am parul asa de moale (sunt baiat cu parul lung) adica o adiere mica de vand si tot parul imi zboara cum pot sa fac sa nu mai sboare si sa steie cum il pun eu fara fixativ sau chestii

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Încă ceva pentru răspunsul cu driverele pentru Ubuntu, nu mi-ai dat mie funda și atunci o cam meritam!
( Cauciucul siliconic este și el un elastomer, deci un cauciuc. dă căutare pe Google!
Din cauciuc siliconic de fac garnituri care să reziste la temperaturi ceva mai mari, ( deoarece la cauciucurile dienice apare un fenomen degradativ de supra reticulare la temperaturi mari și garnitura își pierde proprietățile elastice, devenind ceva tare și inelastic.). Sunt diverse tipuri de cauciucuri siliconice. Deci și rotițele din cauciuc siliconic sunt tot din cauciuc, dar dintr-unul sintetic. Despre cauciucurile siliconice vei învăța dacă vei face facultatea de chimia compușilor macromoleculari / Chimia polimerilor sintetici )
Și reține că numai gagicile au părul mare, iar tu fiind băiat trebuie să te tunzi scurt!
Nu ras în cap, ca idioții, ci tuns normal și scurt, ca să fie părul des!

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să faci bine să te tunzi scurt, că așa de face mai des și se mai și se mai și întărește firul de păr.
Dacă ai părul lung îți cade mult păr la fiecare pieptănare plus că se usucă greu după ce faci duș!
Dacă este scurt îl ștergi repede cu prosopul, după duș!
Să fi un băiat cu părul de 0, 5-1-2 max 3 cm și atât.
Puțin mai lung în față și pierdut spre spate.
Vezi ce ți-am mai scris în plus la cealaltă întrebare pusă de tine!, cu am mai găsit niște lucruri bune!
Dar ce ești gagică, să ai părul lung?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desimea parului nu are nici o legatura cu grosimea sau cu greutatea firelor de par.(pentru cel de mai sus). Si eu am un par ca al tau, firul, este mai usor, si de aceia "zboara" in toate partile. Du-te la un coafor mai "profesional" si intreaba de ceva sampon, balsam. ceva in gel, care s.al ingreuneze, eu folosesc gama gliss anti frizz si parca parca.e mai greu.