| qLaly a întrebat:

Sunt inca in dubii, unii imi spun ca trebuie lunga pentru seara altii rochie scurta ori pana la genunchi!
Este vorba de balul bobocilor, se tine intr-un club de la ora 17:00 - 1:00 am.
Ajutati-ma, ce fel de tinuta se poarta la un astfel de bal, tinand cont ca se tine in club?
Mai o intrebare daca am bilet de intrare la bal mai trebuie sa platesc intrarea?
Si ce bauturi se pot consuma? Multumesc

Răspuns Câştigător
| qLaly explică (pentru Adry05):

Asa,rochiile sunt frumoase, o sa merg in oras si o sa caut in genul acela.
Si pantofii ce pot purta? Am 1, 75m.

| Adry05 a răspuns (pentru qLaly):

Poti purta tocuri linistita, nu conteaza acest aspect. Eventual ia unele mai micute dar daca tie-ti plac un model cu toc mai mare ia-l fara probleme. Conteaza sa porti ce-ti place si-n ce te simti bine. Recomand pantof inchis ca e cam frig acum pentru sanda.

| qLaly explică (pentru Adry05):

Ai ceva modele? Sa mi le arati, mersi.

| Adry05 a răspuns (pentru qLaly):

N-am cum sa-ti arat modele, depinde mult de rochie. laughing Imi arati rochia cand o cumperi si-ti pot zice atunci ce model si culoare se potriveste.

| qLaly explică (pentru Adry05):

Mi se pare ciudat să iau un toc de 7-10...

| qLaly explică (pentru Adry05):

Http://www.zonia.ro/evenimente/rochii-de-bal/rochie-valery-rosie.html
Asa mi-am luat dar ca pe albastru inchis-negru.Iar in talie are ca un fel de centura dar e asa model ca niste flori albe.Ma gandeam la niste bocanci ceva gen http://cdn.wildfashion.ro/......-1_12_.jpg

| Adry05 a răspuns (pentru qLaly):

Mi se par prea masive. Pentru rochia aia ar merge niste tocuri Nude sau chiar rosii. Ar putea functiona si niste botine dar ceva mai elegant
gen astea:
https://www.fashionup.ro/botine-top-secret-top~sbu0544ca-p-392554.html

| qLaly explică (pentru Adry05):

O să văd eu ce găsesc, nu sunt chiar ca cele din poză.

10 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Poti purta atat lunga, cat si scurta. Iti recomand fusta scurta, nu foarte scurta ca sa nu cazi in penibil. Alege una care-ti place tie si consideri ca ti se potriveste.

| CiocanN a răspuns:

1nu platesti ca ai bilet

2tinuta ca-ti place tie, insa sa nu fie prea indecent pentru ca sunt si profii acolo

3ai sub 18 ani deci bauturi non-alcoolice