| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vara asta vreau sa imi fac suvite albastre,dar nu permanente sa se duca dupa o perioada de timp,stiu ceva despre albastru de metil cel de la farmacie, dar din cate am auzit ca pateaza hainele.Voi v-ati facut suvite cu albastru de metil? pateaza? cu ce mi-as mai putea face suvite?

Răspuns Câştigător
| blondyna9o a răspuns:

Gasesti la magazinele de par, in ceva sticlute...e ceva solutie care o dizolvi in apa... pui cateva picaturi in apa, pana se coloreaza (depinde cat de tare vrei sa fie culoarea), iar apoi bagi in apa cateva suvite si le speli cu apa dupa 5 minutele. Nu e permanent, trece dupa cateva spalari. Fundita?

| Adixuuu a răspuns (pentru blondyna9o):

Multumesc mult am mai cercetat si abia astept sa il folosesc pentru ca am auzit ca dupa cateva spalari de face verde.

| blondyna9o a răspuns (pentru Adixuuu):

Cu placere, spor la treaba! te pup

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Orice vopsea semipermanentă pătează.

| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Exista niste spray-uri de culori diferite (verde, galbene, mov, rosii etc.), care sunt speciale pentru par. Culorile se duc la prima-a doua spalare de pe par. Am si eu o vecina care foloseste. Si nu sunt deloc scumpe... vreo 15-20 RON. Sa iti zic de unde sa ti le achizitionezi, nu stiu. Dar te poti informa. happy O zi frumoasa si toate cele bune!