| RalluD a întrebat:

Vreau sa-mi fac varfurile albastre, si am auzit ca ies frumoase cu albastru de metil asa ca mi-am luat azi de la farmacie. Stiu in mare parte cum se aplica, dar as vrea sa stiu daca pateaza perna noaptea sau tricourile. Am auzit ca pateaza daca e ud, dar nu stiu sigur. Poate sa ma ajute cineva cu niste sfaturi ca sa iasa bine culoarea?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da, pateaza. E bine sa pui un prosop pe perna si sa te impaci cu ideea ca prosopul cu pricina este sacrificat DOAR pentru cand te vopsesti cu albastru de metil. Cat despre modul de folosire, chiar nu mai tin minte; sa tot fie vreo 30 de ani de cand n-am mai vazut cum se face.

| Lorii69 a răspuns:

Eu am fost facuta asa la varfuri vara trecuta si nu pateaza deloc perna sau hainele... problema este ca se ia la spalare. mai ales la mare/strand