| Helene a întrebat:

Buna TPUlove struck Azi ma duc la plaja, si spre ghinonul meu sunt pe menstruatie de asearasad. 1. Ce tip de absorbant/tampon sa folosesc la plaja? 2. Pot sa fac baie? 'Fundita'love struck!

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

OB sau OB mini daca esti virgina! happy

| yumeee a răspuns:

Păi absorbante nu poţi folosi, în primul rând pentru că au aripioarele alea, şi în al doilea rând pentru că nu sunt impermeabile.
Dar un OB poţi folosi, eu mereu folosesc OB-uri când merg la plajă sau la piscină şi sunt pe stop, şi n-am niciun fel de problemă. big grin
Distracţie plăcută!

| Nimic special a răspuns:

Folosesti un Ob si poti face ce vreilaughing adica si sa intri in apa.
Si daca nu ai mai folosit Ob sa nu te ingrijorezi ca e usor sa-l "utilizezi".
Si daca nu vrei Ob cauta absorbante fara aripioare dar nu poti intra in apa.

| antonia09 a răspuns:

Cel mai bun este tamponul intern, acesta nu te va pune intr-o situatie stanjenitoare. Insa trebuie sa fii cu bagare de seama sa nu se imbibe prea tare cu menstra, va fi greu de scos apoi.
In privinta baii, este recomandata, eu fac mereu dus cand sunt in aceasta perioada si nu am avut niciodata probleme.
Multa distractie.

| Zero a răspuns:

Scz Sunt baiat poate ti se pare ciudat sa iti rasp dar, foloseste ob-urile cand mergi la plaja si da poti face baie cu elebatting eyelashes fara tampoane ca, se vad nasol si sunt incomode si daca intri cu ele in apa, se umfla tongue distractie placuta la plajabatting eyelashes

| Floricell_4708 a răspuns:

Poti folosi ob si nimeni nu iti va observa problema
baie nu deoarece ti se va scurge sangele pe picioare cand vei iesi din apa sau poti inrosi apa

te pup dullce si ai grijakiss

| cristinuza a răspuns:

Poti sa folosesti OB si poti sa faci si baie stiu pentru ca am o prietena care a facut-o sau poti pune absorbantul pe un chilot si dupa sa iti iei peste slipul nimeni nu va observa poti sa faci si baitza doar ca o sa te schimbi mai des te pup