| LaraClarice a întrebat:

Bună tuturor!

Imi poate recomanda cineva o crema hidratanta de fata care se absoarbe repede și nu lasă senzația de piele grasa ori lipicioasa?
Cele de la Gerovital și Elmiplant sunt bune? Dacă da, care?

Răspuns Câştigător
| Pnin a răspuns:

Eu elmiplant folosesc de cativa ani. Am incercat si creme mai scumpe, dar nu am vazut nicio diferenta notabila care sa isi merite banii. Toate mi e par bune si miros fain nu stiu care sa o recomand.

| LaraClarice explică (pentru Pnin):

Dar lasă pielea lipicioasa sau grasa, uleioasa?

| Pnin a răspuns (pentru LaraClarice):

Mie nu. Deloc. Dau un strat subtire si o masez ca lumea.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si cele din gama Nivea sunt bune.

| Floridori a răspuns:

Din punctul meu de vedere, chiar si fara sa fi dat tu cele doua optiuni, categoric Gerovital (personal nu cred sa existe o crema mai buna si mai accesibila ca pret), dar sa fii atenta la tipul tau de ten pentru a face alegerea corecta.
Mai sunt si cele din gama Aslavital ca optiune.
Desigur, este doar parerea mea personala si nu mereu ceea ce este bun pentru unul, este neaparat bun si pentru altul.

| Eireann a răspuns:

La Body Shop au Vitamin C daily moisturizer nu stiu exact cum se cheama. Este foarte buna, nu lasa nici un fel de pelicula, are textura si miros foarte placut si e eficienta.

| dmz123 a răspuns:

Eu personal nu am gasit nici o crema care sa nu incarce pielea, mereu am senzatia ca imi sporeste productia de sebum. Eu folosesc acid hialuronic si vitamina C, caffeina pentru ochi, cele de la revox https://www.crisalis.ro/cuvant-revox cele sub forma de ser si se potrivesc cel mai bine cu tipul meu de ten (gras/mixt)