| PuяpℓeMusic a întrebat:

Buna!
Vreau sa am parul drept, dar de la placa a inceput sa-mi cada si sa se toceasca...
Voi ce folositi in afara de placa?

Răspuns Câştigător
| Butsilee a răspuns:

Cum zice miss d;) e foarta buna gama aceea de sampon si respectiv balsam;) ti-l recomand;) si cu placa :-? ia-o mai usor;) de exemplu sambata si duminica nu e nevoie sa ti-l indrepti si bine inteles ca ti-l toceste :-< si incerca sa nu mai o folosesti asa des:-? am niste colege care se fac de aproape un an si folosesc acest sampon/balsam http://avonshop.co.uk/shop/Assets/images/prod/prod_1027279.jpg (ti-am arat un fel de sampon 2 in 1 :-? sunt si mai multe daca ai vazut in catalog;) mai sunt pentru. volum(culoarea sticlei mov) 2 in 1 antimatreata(albastru) pentru mentinerea culorii si multe alte masti, balsamuri, tratamente, spreiuri pentru stralucire, ser cu tratament pentru volum consulta un reprezentant si verifica un catalog;) http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/static/e-brochure/e-brochure.html de aici pana aici: http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/static/e-brochure/e-brochure.html

6 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Ma dau inainte cu un ulei de la avon adevance tech. unul cu verde. care miroase frumos. si placa nu imi mai dererioreaza parul atat de tare. chiar aproape deloc.

| Paris a răspuns:

Toata lumea vrea par drept, insa din nefericire, placa este singura care il aduce in stadiul pe care ni-l dorim. dar in acelasi timp in stadiul pe care nu ni-l dorim. E adevarat, ai parul drept, frumos, o zi 2, dar deja din a 3a zi, varfurile incep sa se vada ingrozitor. Eu am renuntat aproape complet la placa, ma mai indrept cam de 3 ori pe luna pentru ca nu prea pot sa ma abtin, dar asta cand ies prin oras. un prim pas, este sa iti lasi parul sa creasca. Cu cat parul este mai greu, cu atat va fi mai drept pentru ca il va apasa greutatea. Am vazut multe reclame la periile Rowenta insa nu as putea sa iti recomand vreuna deoarece nu am folosit. iti recomand insa spray-ul e la Wella pentru protectie impotriva temperaturilor inalte. e f bun! Te pup

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Cum zice si Miss D. Daca te dai inainte cu adevance de la avon si dupa folosesti placa nu se mai tocesc.happy

| lauracostina a răspuns:

Buna.eu folosesc un feon cu perie in capat si parul se indreapta in timp ce il usuc...cu timpul parul se va invata si va sta drept indiferent de modul in care il usuci.succes

| alexandra_6462 a răspuns:

Pentru inceput parul nu iti pica de la placa, se rupe, si in al doilea rand nu mai folosi toate porcariile de la avon sau eu stiu ce firma, du-te la farmacie si cere vitamine care se iau pe gura sau la salon sa-ti dea un balsam special pentru parul tau care e profesional sau la un dermato sa iti spuna ce e bine pentru el,(s. p. =nu te mai intinde cu placa ca iti face rau la par si vei plange dupa) si poti sa folosesti peria in loc de placa ...Succes!

| zozolina a răspuns:

Problema asta o am sh yoo.[xDD]mi-am sh cumparat un *** di placa.nu prea ajuta coo nekk. da foloseshte apa big grin.eu ashe fac.la scoala.in fiecare pauza ma duc la baie sh mi'l indrept.oh go on