| sweetys a întrebat:

Buna! Vreau sa imi iau pudra decoloranta si oxidant, am gasit doar de 6 si 12. Pot lua un set de 6 si unul de 12 si sa le amestec? Cu 6 stiu ca imi iese galben pui iar 12 mi se pare prea puternica. De 9 nu gasesc.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Da, este buna ideea. Le poti combina, se mai procedează asa.

| sweetys explică (pentru ioana748):

Mulțumesc

| ioana748 a răspuns (pentru sweetys):

Cu placere, mulțumesc pentru funda❤️

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Specialistii spun sa nu folosim niciodata mai mult de 6% la radacina. Nu o sa vezi un salon care se respecta sa puna 12% la radacina, niciodata! Sfatul meu e sa pui 6% la radacina si sa cauti un 9% pentru lungime daca vrei neaparat

| sweetys explică (pentru Furnicuta000):

Mulțumesc pentru sfat! Eu voiam sa fac combinatie intre 6 si 12 si la pudra si la oxidant. La radacina nu am insistat nici o data cu decolorarea

| Furnicuta000 a răspuns (pentru sweetys):

Poti sa le combini oxidantul intre el dar trebuie sa fie neaparat de la aceeasi firma.