| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Combinand pudra decoloranta+oxidant adaugat pe par negru natural rezulta alb?

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu mereu. Pe un saten deschis, maxim saten mediu poate iesi alb dar daca ai parul saten inchis sau negru va iesi ori un galben ori un portocaliu deschis si daca vrei alb/silver trebuie ori sa il mai decolorezi o data ori sa folosesti un sampon nuantator (mov) ca sa taie acel galben.
Dar vezi oxidantul sa fie cat mai mare (9% sau 12% parca).

| Iote a răspuns:

Nu. Iese un galbui portocaliu, mai urat decat orice culoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Imbatranirea naturala.
Inca nu am vazut alb complet vopsit. La salon se ajunge pe undeva pe aproape, mai mult gri, dar nu ca cel natural.

Răspuns utilizator avertizat