| ganduri a întrebat:

Buna happy vreau sa imi schimb culoarea parului. Sunt satena si as vrea sa ma fac un roscat-aramiu. Pentru asta ar trebui sa ma decolorez ma gandeam sa imi cumpar o sticluta de oxidant sa amestec cu vopeseua. Voi ce spuneti? O sa imi afecteze parul?

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Esti satena! nu trebuie sa te decolorezi! si oricum vopseaua contine oxidant..foloseste vopsea roscat cu oxidant de 9% si o sa iti iasa perfect! si stai linistita, nu iti va afecta parul

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa iti afecteze foarte tare parul! Mai bine incerci un decolorant natural. adica o masca cu miere si nu omori parul, ti-l face si matasos, ti-l hraneste, etc. cauta pe net "masti cu miere pentru par". SERIOS si eu m-am decolorat si am regretat. dupa ce il decolorezi nu mai prinde nicio vopsea, parul e mort, etc. mai bine fa-ti masti cu miere si nu vei regreta. macar mai amana decolorantul ala pana iti faci cateva masti, crede-ma ca nu pierzi nimic.
macar decoloreaza-l natural, nu cu prostia aia si dupa il vopsesti. mai bine arzi un pic parul cu vopseaua decat sa-l omori cu totul cu decolorant chimic. nici nu se amesteca decolorantul cu vopseaua. mere cu mere si pere cu pere!