| AnemonaP a întrebat:

Vreau sa ma duc la salon sa-mi fac manichiura cu gel pe unghia naturala.Este la fel ca si pe cele false? Vreau mai multe detalii despre gelul pe unghia naturala.

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Nu este adevarat eu imi aplic gel pe unghie naturala de 6-7 ani si arata ff bine unghiile mele ...sunt substante ce iti protejeaza unghia....deci se numeste constructie din gel arata exact ca unghia falsa dar este din gel si arata extraordinar si mergi doar si ti le umplii din luna in luna

| BiaBianca93 a răspuns:

Buna.Sfatul meu este sa nu faci acest lucru, stiu ca o sa te supere acest sfat pentru ca Da, arata foarte bine manichiura cu gel ....insa in timp o sa regreti, unghia ta naturala se va face foarte urata, se va subtia si te va durea. Daca vrei sa incerci manichiura cu gel pentru o ocazie anume este okey insa nu fa din asta o obisnuinta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pupici