| acris a întrebat:

Sal vreau si eu sa imi fac manichiura frantuzeasca dar nu vreau sa ma duc la salon. cum as putea trasa cu albul acela liniile perfect? cu ce sa acopar unghia?

8 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu am niste benzi pentru manichiura frantuzeasca. am dat vreo 2 lei pe ele. si ajuta foarte mult. succes:*

| Paris a răspuns:

De ce nu vrei sa mergi la salon? ce crezi ca o sa patesti? tongue Eu de obicei mi le fac la salon, insa atunci cand nu am timp, incerc sa le pictez acasa. M-am experimentat si le fac perfecte fara sa am nevoie de vreo banda, insa da, poti incerca cu scoci (nu stiu cum se scrie corect), cu benzile speciale pentru asa ceva, sau tragi o linie cum poti tu, iar apoi iei un betisor de urechi pe care l bagi in acetona si dai forma pe care o doresti manichiurii, stergi surplusurile happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Există benzi pentru manichiură franţuzească. Au forma unghiilor, se lipesc pe ele şi se dau le lângă cu ojă albă.

| vidiuta a răspuns:

Exista benzi pentru manichiura frantuzeasca. Un set de 3 lacuri si 20 de benzi e in jur de 16 ron.Intra pe id meu si mai discutam tudorean_romina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la Avon un set de manichiura frantuzeasca care contine un lac de unghii alb, un lac de unghii incolor si benzi protectoare pe care le aplici pe unghii si apoi dai cu oja alba apoi le dezlipesti. Uite aici la pagina 37: http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/static/e-brochure/e-brochure.html. Dar presupun ca se gasesc si in magazime :-?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chemanduti o pritena care poate face manecvhiura frantuzeasca fara benzii sau daca nu ai benzii iti poti face din scoci

| ~kostynela~ a răspuns:

Uita-te pe un catalog avon si gasesty acolowinking
eu am
e 20lei trusa:oja alba, oja incolora si benzi de acoperit unghia. e destul de avantajoswinking
succes:*

| alina_1602 a răspuns:

Eu incerc cu scoci:d
lipesc p unghie unde vreau si dau cu oja peste:d
sper sa-ti fie de folos:*