| Adimaya a întrebat:

E normal la manichiura cu gel cand te uiti in spatele unghiei sa se vada unghia ta naturala mai scurta decat gelul? Initial am avut constructie, dar ulterior unghia mea a crescut. La fiecare sedinta spun ca vreau gelul pe unghia mea fara sa se mai vada cele 2 diferente (capatul unghiei mele si gelul). Manichiurista mereu imi frezeaza unghia mea pe dedesubt, astfel scurtand-o... Ea spunePrecizez ca nu doream constructie, uca asa se face. E adevarat? Trebuie mereu să se vadă pe dedesubt unghia mea mai scurtă?
Multumesc

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De ce ai mai pune gel pe o unghie deja crescuta, fix la aceeasi lungime? Nu crezi ca ar arata inestetic, fiind mult mai groasa? Presupun ca acest gel ti-l pui tocmai pentru ca unghiile tale sa para mai lungi, nu?

| Adimaya explică (pentru dullcat):

Iarta-ma. Nu ma prea pricep. Credeam ca manichiura cu gel e asemanatoare celei semipermanente cu deosebirea ca gelul nu afectează unghia atat de tarel.

| OwlMyGod a răspuns:

Hei, da, e normal, nu are cum să-ți pilească în zona aia.
De obicei îți taie unghiile cât mai scurte în momentul în care ți se face construcție.
Dar pe măsură ce îți cresc, se vor vedea unghiile tale pe dedesubt.

Pupii ❤️

| Adimaya explică (pentru OwlMyGod):

. Multumesc. As fi dorit ca in momentul in care unghia mea a crescut gelul sa fie pus doar pe unghie, atat cat e unghia, astfel incat sa nu se mai vada dedesubt. Credeam ca se poate.