| Preda_Ariana_1993 a întrebat:

happy Vreau sa ma vopsesc blond deschis in curand, la coafor. Am parul intre mediu si lung (doua palme sub umar) si nu l-am vopsit niciodata, este castaniu inchis. As vrea sa stiu, cu manopera, cu decolorare si vopsirea peranenta sau nuantare (in functie de caz), cam cat m-ar ajunge? Intrebare pentru donisoarele/doamnele care au trecut prin aceasta schimbare de look dramatica la salon. Si daca imi va iesi din prima, am vazut ca se poate. Nu vreau sa mai fac alte drumuri... Multumesc mult! happy

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, recomand sa ti-l deschizi in mai multe trepte. Daca e castaniu inchis ar trebui sa nu-l decolorezi si sa aplici un blond deschis in repetate randuri, altfel decolorarea va distruge firul de par(si unele coafeze nu tin cont de asta). Chiar daca optezi sa-l decolorezi nu cred ca va iesi din prima, si tot va trebui sa treic prin acele nuante de portocaliu. Te poate lua, in functie de salon 150-300 de lei.

| GHoST013 a răspuns:

Buna, poti suna la un salon sa intrebi aceste informatii.
Din cunostintele mele ar trebui sa te duca intre 100 si 300 lei. Succes.

| AnneGirl a răspuns:

Eu m-am decolorat la un salon bun. Mie mi-a luat 200 de lei, fiindca am parul ff lung plus decolorantul si tunsul.

| AnneGirl a răspuns:

Nu ti-ar iesii din prima. Doar dupa a doua decolorare. Si eu vreau sa ajung la blond deschis.
Doamna de la salon mi-a spus ca dupa prima decolorare, parul meu sa faca o pauza si sa nu fac 2 decolorari una dupa alta caci parul o sa stea ca matura si devine elastic. In aceea pauza sa il hranesc si hidratez bine, si dupa o luna pot face a doua decolorare.