| anonim_4396 a întrebat:

Am mai vazut undeva intrebarea asta dar am o nelamurire. Vreau sa-mi fac niste suvite albastre. Nu vreau cu nuantator si vopsele nu stiu daca exista. Daca stiti, poate imi spuneti si numele vopselei. Am mai auzit ca merge cu albastrul de metil luat de la farmacie (chestia asta nu era ceva pentru gat? o. o) si nu iti cade parul de la el?

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Albastru de metil, pentru gat sunt pastile, dar pentru vopsit se gaseste intr-un flaconel. Nu iti cade parul, insa nu stiu daca iti va prinde daca nu ai culoarea deschisa la par, si curge destul de rau. pupici

7 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Kallos sau Black are astfel de culori şi roz, mov...love struck
eu mi-am facut suvite mov si albastre(pe rand) cu vopsea Black sau Kallos love struck

| LauraSpataru a răspuns:

Eu am incercat cand eram copil cu Violet de Gentiana (pe care il gasesti la farmacie) si iese foarte frumos. Doar sa ai mare grija ca pateaza!

| Ionutzsa a răspuns:

Albastru de metil exista si pentru par.
Insa nu prinde decat pe un par ft deschis [ blond] deci trebuie` sa-ti decolorezi suvitele respective, apoi pui o parte din albastru de metil intr-un vas [de plastic] cu apa si iti bagi tot parul acolo [ o sa ti se coloreze doar suvitele deschise ]batting eyelashes

| Miruna Pavel a răspuns:

Am o prietena care si. a facut suvite albastre la salon permanente.cica si dupa vreo 2 luni s.au facut un verde deschis, decolorat. eu as apela la extensii. e mai usor si daca te plictisesti de albastru le poti da jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o colega care se joaca pe parul ei cu albastru de metilhee hee, dar sincer mie nu prea imi place efectul. pe parul ei blond, se vede mai mult verde, turcoaz, nu stiu cum sa zic, da' numai albastru nu big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Extensii am deja. happy

| Bl0ndu a răspuns:

De la albastru de metil iti iasa verde... iar de la violet de gentiana iti iasa un mov spre albastru. Iei o periuta de dinti micuta sau o pensula si o bagi in sticla aia. apoi scoti si dai pe shuvita.