| elennnna a întrebat:

vreau si eu sa stiu cele care v-ati facut pierce in buric la salon exista vreo crema ceva care sa amorteasca prima data?

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Da. Pierce-urile migreaza spre suprafata pielii pe masura ce se vindeca de aceea trebuie facute de regula mai adanc pentru a nu fi expulzate.

3 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Nu exista crema. Se foloseste xilina injectabila dar este periculoasa injectia daca este facuta de cineva care nu stie. Eu mi-am facut pierce in buric acum cativa ani cu anestezie injectabila (habar n-aveam ca poate fi periculoasa), n-am simtit nimic (in afara de injectie) si nu mi s-a intamplat nimic din fericire. Recomand sa-ti faci fara anestezie, e mult mai sigur si durerea tine foarte putin timp. La salon e posibil sa-ti zica de o crema dar are mai mult efect placebo.

| elennnna explică (pentru SaschaM):

Dar e posibil sa ti se "manance" din piele pana se usuca si pica cercelul?

| SaschaM a răspuns (pentru elennnna):

Da. Pierce-urile migreaza spre suprafata pielii pe masura ce se vindeca de aceea trebuie facute de regula mai adanc pentru a nu fi expulzate.

| ShizAnime a răspuns:

Nu stiu sigur dar nu cred.Mie mi-a facut cu spirt ca un tatuaj sau o gaura in ureghe.