| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de 'petele' ramase de la cosuri pe fata?

3 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Buna! Poti face inhalare de aburi de la ceai de musetel sau fa-ti o masca din iaurt si miere (Incalzeste o lingura de miere pana devine un pic mai lichida, apoi adauga o lingura de iaurt natural. Aplica aceasta compozitie pe fata, las-o sa actioneze timp de 10-20 de minute, dupa care indeparteaz-o cu apa calduta.)
Colegele mele mai scapau de acele semne lasate dupa spargerea cosurilor cu zeama de lamaie sau acetona de unghii, am incercat si eu si este o metoda foarte buna insa ustura putin dupa care acea zona se usuca si cade cojita.

| PyKaciu a răspuns:

Vor disparea singure.

| AlinasObo a răspuns:

Buna!
Din cate stiu, poti folosi creme sau măști exfoliante, dupa regeneratoare.
Soarele te va ajuta mult.