| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Știe cineva un tratament pentru creșterea părului? FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| ytrewq a răspuns:

Am auzit ca uleiul de ricin e foarte bun pentru cresterea parului happy Il gasesti in farmacii, e foarte ieftin (in jur de 3-4 lei cred) :*

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de ce crestere ai nevoie.
Daca e vorba cumva de alopecia ereditara, cel mai la indemana tratament e Minoxidilul, sau Rogaine (aceeasi substanta, imbunatatita).
Dezavantajul acestor medicamente este ca nu trateaza, ci amana. Atat timp cat te tii de unul din ele, vei avea par normal, se va regenera chiar si in totalitate (exista insa si oameni la care nu functioneaza), insa daca te lasi, in cateva luni chelesti la loc, chiar mai mult decat ai fost.

| kiri11 a răspuns:

Cunosc acest ulei, este mai mult pentru stoparea caderii dar ar putea sa te ajute:http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| Zamfir_Andreea_1990 a răspuns:

Inceara un masaj capilar cu ulei de ricin, in gasesti la plafar, dar cumpara in cantitati mici deoarece nu tine foarte mult

| nubo1986 a răspuns:

Ulei de ricin, e foarte bun