| TaniaClaudia15 a întrebat:

Un tratament pentru creșterea părului

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cunoscut faptul că gălbenușul de ou întreține sănătatea părului. Este un truc folosit de secole pentru ca femeile să aibă o podoabă capilară demnă de invidiat. Iată cum se folosește.

Chiar dacă în zilele moderne ai la dispoziție numeroase tratamente care promit că au grijă de părul tău, nimic nu se compară cu ceva natural.

Este bine ca, din când în când, să mai calci și pragul unui salon de înfrumusețare, dar îți poți face și acasă anumite tratamente capilare.

1. Pentru părul normal și uscat
Ai nevoie de 2 gălbenușuri, 2 linguri de ulei de măsline, 1/2 cană apă.

Amestecă bine ingredientele, pune pasta pe cap, fă puțin masaj apoi lasă să acționeze 20 de minute. Clătești cu apă călduță.

2. Pentru părul gras
Ai nevoie de 1-2 gălbenușuri de ou și suc proaspăt de lămâie.

Amestecă ingredientele, apoi aplică pe păr, clătește după 15 minute. Șamponează-te și clătește-te din nou.

Aplică acest amestec mai bine pe păr, decât pe pielea capului care are mult sebum.

Sau poți apela la orice produs natural sau Vichy.

Mult succes! Funda?; x

1 răspuns:
| MădălinaMaya055 a răspuns:

Ulei de ricin combinat cu ulei de cocos sau argan.