| jane24 a întrebat:

Tratament pentru cresterea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Parul creste in jur de 1mm pe zi, mai mult nu.
Eu folosesc o masca de par care include si uleiul de ricin, este o masca regenatoare, dar nu face minuni.
masca este formata din : cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.
Dar daca ai o problema grava cu cresterea parului ( ma refer la chelie), atunci ti-as sugera sa te duci la un specialist.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
periatul zilnic aproximativ 15 minute e zi, masajul scalpului cu ulei de cocos, tratamente cu ulei de ricin si iti recomand sa consumi minin 2 litri de apa zilnic si sa mananci sanatos, sa dormi minim 8 ore pe noapte toate acestea se vor traduce intr-un par matasos, hranit, hidratat si lung.
O zi buna.

| AndreiRadu00 a răspuns:

Tu vrei sa nu iti mai creasca parul sau sa iti creasca?