| Lydia2806 a întrebat:

Bunaaa tpuuu!
Mi-am făcut programare la salon pentru make-up la ora 12 pentru că nu aveau locuri mai târziu. Ideea e că machiajul îmi trebuie până seara și nu știu dacă o să reziste măcar până la 4-5. Știu că este o întrebare tâmpită, dar credeți că rezistă?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa îți reziste

| dragodana a răspuns:

Salut! O sa-ti reziste.La saloane au produse de calitate.Sau cel putin asa ar trebui.Ai grija sa te dea cu spray fixare machiaj.Mac Fix +,Urban Decay All Nighter sau Tatcha sunt cele mai bune, asa ca urmareste sa vezi ce are. Daca nu are unul din astea poti, mai tarziu, sa dai cu fixativ de par(da, ai citit bine).O sa te stranga fata un pic.Sau,si mai tarziu,cu spray cu apa termala.
Cel mai important:nu iti atinge fata, nu te culca(frictiunea pielii cu perna va avea urmari nedorite), nu face dus prelungit(aburii de la apa calda iti vor topi machiajul).
Cum te imbraci/dezbraci fara sa iti ruinezi machiajul/coafura:pune o punga de plastic pe cap, astfel, daca machiajul e transferabil nu il vei pune pe haine si nici nu iti vei strica coafura. Vorbesc foarte serios.Si eu tot asa procedez.

| LadyKanae a răspuns:

O sa iti reziste. Daca cea care machiaza isi stie meseria cum trebuie, o sa iti dea la sfarsit, peste machiaj, cu un spray profesional de fixare care o sa il faca rezistent.
Si o spun din experienta: am avut si eu multe evenimente seara, dar a trebuit sa fiu la machiaj cu cateva ore bune inainte. O sa fie ok.

| DianaTPU a răspuns:

Rezista. Doamna care te machiaza da la final si cu un spray de fixare. Important e ce faci tu cand pleci de acolo, sa ai grija sa nu te ploua, sa nu plangi sa ti se intinda machiajul, cand te imbraci sa nu ti se ia pe rochie. Un pic de atentie si nu ar trebui sa fie nicio problema.