| pithicot a întrebat:

Bwna.Am auzit ca uleiul de ricin este f bun pentru gene si sprancene, dar as avea cateva intrebari:
1)se aplica seara de seara?
2)Dupa cat timp se vor vedea rezultate?
3)Cu ce il indepartez dimineata? cu ajutorul demachiantului?big grin
4)Cat timp trebuie folosit?

Multumesc mult. fundita

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Da, uleiul de ricin este intr-adevar bun pentru gene si sprancene.
1. Pentru rezultate cat mai bune si rapide e indicat sa-l aplici seara de seara. Nu e nicio problema totusi daca mai uiti din cand in cand sa-l aplici.
2. Rezultatele se vad cam dupa o luna de zile, si difera de la persoana la persoana. Unele fete au observat ca genele lor sunt mai rezistente, altele ca s-au mai alungit, altele ca s-au mai indesit, in vreme ce unele nu au observat nicio diferenta. Totusi tind sa cred ca acestea din urma nu l-au folosit corect sau indeajuns.
3. Eu il indepartez cu putina spuma de sapun de fata. Nu se ia asa de greu, nu e nevoie sa folosesti demachiant(Dimpotriva! Eu folosesc uleiul de ricin sau uleiul de masline pe post de demachiant, pentru ca ambele curata foarte bine urmele de machiaj.)
4. Il folosesti pana observi rezultatele dorite, iar apoi continui sa-l folosesti, dar ceva mai rar(pentru intretinerea efectelor). De 2-3 ori pe saptamana e de-ajuns.
Sper sa fii multumita de rezultat! happy Daca mai vrei sa stii si altceva, intreba-ma si daca voi sti iti voi raspundehee hee

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu am folosit uleiul de ricin pentru a-mi intari genele (folosisem rimel rezistent la apa cateva luni si bietele mele gene aratau jalnic, mai ales ca demachiantul, desi era pentru rimel rezistent la apa, nu "stergea" tot din prima... ). Nu stiu daca au si crescut, dar stiu sigur ca si-au revenit. Tratamentul a durat aproximativ 2 saptamani. Stiu din sursa 100% sigura ca genele cresc daca folosesti acest ulei mai mult timp. Mama a ramas fara gene la 14 ani din cauza unei infectii, a folosit uleiul magic si intr-o luna-doua (tratamentul a durat mai mult), i-au crescut acceptabil. Mi-a zis ca nu le mai are lungi si dese ca in copilarie, dar e multumita ca au crescut, deoarece medicii erau sceptici. Seara, inainte de culcare, te dai pe toata lungimea genelor, un pic mai mult la radacina, ideal ar fi sa incepi un pic de pe pleoapa, cu acest ulei. Nu exagera cu cantitatea, il irosesti. Si ai grija mare la gene, sa nu le fortezi in vreun fel. Iar daca serviciul nu iti cere in mod expres (in cazul in care lucrezi), renunta pe perioada tratamentului la rimel. Succes si tine-ma la curent!

| UNfriendLY a răspuns:

1) se aplica cand vrei tu
2) 3 saptamana
3) habar n-am :S
4) pana observi rezultatele

| BuburuzZzu` a răspuns:

1)Da
2) o luna
3) Cu ajutorul tampoanelor demachianta si cu multa apa.
4) cam 2 luni
L`am folosit si eu
Fundita

| Blue_2059 a răspuns:

Ce bine le face sprancenelor?

| kos_8115 a răspuns:

Buna! mai. folosesc si eu...
1) se aplica seara de seara.
2)sincer cam dp o luna asa
3)in nici un caz...cu apa sh sapun lichid
4)cat crezi uh ca ai nevoie...peste 2 luni ca sa vz sh uh rezultatele