| anonim_4396 a întrebat:

Cam pe la ce varsta as putea sa port tocuri, daca am 14 ani?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18 ani.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

La ocazii speciale poti purta tocuri chiar daca ai 14 ani

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

După 18 ani e cel mai indicat dar acuma depinde poți să porți și de la 17.

O zi bună!

| PedoBarbie a răspuns:

Poţi şi acum, dar nu prea des.

| Florenta16 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa incepi sa porti tocuri, dar din acelea foarte micute. Inca nu cred ca vrei sa iti strici laba piciorului si sa iti strambi oasele ei. Ai grija de la ce varsta porti din acelea de peste 15 cm inaltime, nu numai ca face rau, dar crede-ma ca da alta impresie daca nu stii cand sa le folosesti. Candva, mama imi zicea "e o linie subtire intre a fi domnisoara si a fi parasuta" si noi fetele ne dorim sa fim domnisoare. Oricum, daca porti acum tocuri inalte, mai tarziu ce facem.
Daca esti complexata de ideea ca esti micuta, practica sporturi ca sa te inalti si urca-te pe tocuri mari dupa 16-17 ani. Acum la varsta ta e vremea de platforme intregi si tocuri micute si mai grosute. Bafta!

| Salontanul a răspuns (pentru Florenta16):

E un raspuns excelent si matur. Meriti o funda.

| Anca2999 a răspuns:

Nu conteaza varsta... laughing) In fine depinde si ce inaltime ai.
Eu una sunt micaa >.< si am 14 ani laughing Am purtat tocuri de nu stiu cate ori.
Nu exista o varsta la care sa porti tocuri, atat ca nu e bine sa le porti in exces, dauneaza coloanei si picioarelor happy Sper ca te-am ajutat

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna.
Nu conteaza varsta atata timp cat nu le iei prea mari. Doar ca daca porti de mica o sa ai probleme cu spatele. Dar daca le porti mai rar nu. Ai grija. Pup

| Muffinss a răspuns:

Prima oară am purtat tocuri mari (12cm) la banchetul de clasa a 8a big grin, și ocazional de atunci, la evenimente sau petreceri.

| AlinRemi a răspuns:

Poti sa porti si acum, dar nu in exces ( in fiecare zi )

| Marishkkk a răspuns:

Poti purta la orice virsta, dar pentru 14 ani nu trebuie sa porti tocuri foarte inalte, deoarece piciorul tau inca e in crestere si poate sa se deformeze de la tocuri foarte inalte O zi buna