| Nicolelenaa a întrebat:

Care credeti ca este cea mai eficienta metoda de epilat pe picioare: bicul, crema, benzile, sprayul sau epilatorul electric?
dar pentru zonele intime?
ca sa creasca din ce in ce mai rar si sa ma epilez la diferente mai lungi de timp
fundita pentru cele mai bune sfaturi :* big grin

Răspuns Câştigător
| Anto97 a răspuns:

Iti recomand benzile de ceara happy in timp o sa se rareasca, o sa se subtieze si nu o sa mai doara asa tare ca firul isi va pierde rezistenta. unele prietene care s-au facut cu bicul/crema/epilatorul au pielea aspra, li s-a ingrosat parul...
eu ma fac cu benzile si nu ma mai doare asa tare, mai ales ca in cutie iti da un fel de servetel cu un fel de ulei cu care te dai dupa ca sa iti calmeze usturimea(care nu e fff mare) si sa nu te iriti.
sper ca te-am ajutat
pa-pa happyhappyhappy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Epilatul cu laser!
Pa, pa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pe picioare cel mai bine este sa te epilezi cu epilatorul sau cu cearawinkingCreste mult mai greu decat daca folosesti altcevawinkingIn nici un caz cu bigulwinkingBigul nu face decat sa iti ingroase firele de par si pe langa asta parul creste mult mai repedewinking
Iar pentru zonele intime cred ca cea mai potrivita este crema...pentru ca nu te doarewinkingSi dureaza in jur de 3-4 zilebig grin

| luciana200972 a răspuns:

Cea mai buna metoda este ceara, te faci cam la 3 saptamana si parul creste din ce in ce mai subtire, si pentru zonele intime tot ceara dar la salon, pe picioare te poti face acasa respectand instructiunile de pe cutie. Pt primele 2-3 epilari iti recomand sa mergi la salon pentru ca doare mai putin. bafta

| allleeeee a răspuns:

Cele mai bune metode ar fi ceara si epilatorul, chiar daca la inceput doare.

| BlueEyes a răspuns:

Epilatorul e cea mai eficienta medoda de epilat pentru picioare(la inceput doare si creste parul pe sub piele, dar dupa ceva timp nici nu te va mai durea, nici parul nu mi creste pe sub pielewinking )si te tine vreo 2 saptamani, iar pentru zona intima -benzile(eu de-astea folosesc). Parerea mea happy

| Miruna_7873 a răspuns:

Off. S-a mai pus intrebarea asta de 1000 de ori de cand ma aflu pe acest site.De ce nu scrii sus la,, Cauta" intrebarea aceasta si numai ocupi site-ul cu intrebari inutile?!

| AleandraIleana98 a răspuns:

Eu una iti recomand crema epilatoare nu ceara deorece cu crema ma epilez si eu si o gasesti la farmacie si nici nu o costa mult. Avantaje sunt: nu dore absolut deloc aplici crema pe piele o lasi 5 minute si apoi te speli cu apa calda pe zona data cu crema si crede-ma ca dureaza ceva timp pana creste parul la loc ti- o spun din proprie experienta

| Alex_2741 a răspuns:

Poi iti recomand happy Ceara de epilat happy sa fie calda :X si se rareste parul happy cu epilatorul electric este si dureros:-s asa cu ceara doare nitel si trece imediat. Poi pentru zonele intime iti recomand benzile. sau crema. dar benzile de preferat. Acu chiar daca sunt baiat tot stiu laughing) pentru ca si eu m-am facut asa :X si a mers big grin a durut nici 5 min big grin. Succes

| scumpik010 a răspuns:

Epilatorul este cel mai bun...iti subtiaza firele de par si in timp numarul lor se va micsora.

| fluturascolorat a răspuns:

Buna, cred ca epilatorul e cel mai bun daca suporti durerea. Dar sincera sa fiu nu e chiar asa de dureros.Eu una cu epilator ma fac dar daca stii ca esti mai sensibila ai putea cu benzi. Doare primele secinde iar dupa aia ai o piele fina. Daca stii ca nici nu benzile nu suporti in nici un fel atunci poti incerca cu crema. Avantajele sunt ca ai o piele fina din primele secunde de la folosire. Iar la epilator si benzi trebuie neaparat sa folosesti dupa epilare fie servetelul din pachet ca sa nu te lipesti de lucruri happy iar la epilator poti folosi o crema hidratanta.Cat despre zona intima te sfatuiesc sa folosesti fie epilatorul fie benzile dar te avertizez ca o sa te doara foarte tare. s-ar putea cateva zile sa nu mai iesi din casa pentru ca e o durere insuportabila, insa daca stii ca esti o persoana mai sensibila ai putea incerca crema sau prayul. Sper ca ti-am fost de folos.