| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a slabi?

10 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Sportul. Toti specialistii am observat ca incurajeaza acest lucru pentru ca in primul rand este sanatos. Este mult mai bine sa faci sport si sa ai o alimentatie sanatoasa si corecta, asta fara a te infometa. Mult succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Alimentatia echilibrata. Fara grasimi(carne de porc, unt, smantana, cascaval, branza de burduf, prajeli, mezeluri), paine putina, sau daca poti fara paine, fara bauturi carbogazoase, bauturi alcoolice... Poti consuma carne de pui(curcan)fara piele fiarta sau gratar, peste fiert sau gratar,, lactate degresate 0, 1%, cereale integrale, conopida, broccoli, spanac, pastari, vinete, multe salate, fructe, sucuri de legume si fructe pregatite in casa, mere rase impreuna cu morcov, gulii si daca iti place poti pune si sfecla rosie... Daca respecti, rezultatul e sigur, e testat de mine. SUCCES!

| carminaburana43 a răspuns:

Sa lucrezi zilnic 10-12 ore fizic. E o metoda garantata.Am avut 78 de kg cit timp lucram la birou si dupa ce am mers de vinzatoare am slabit in 6 luni 8 kg sau sa fii dezamagaita f. rau de ceva sa-ti ia pofta de mincare.Eu la virsta mea zic ca nu kg te fac fericita...iti jur tie acest lucru.Am vazut doamne f. grase sa zicem cu vreo 10-20 de kg mai grase ca mine; tinere... in pragul nuntii si f. fericite...si in plus mai avea linga ele un tip slabut...

| dy a răspuns:

Fermoar la gura, activitate fizica intensa si... daca vrei sa te ajute ceva cu adevarat (si te tine punga), nu incerca toate prostiile care exista, singurele bune sunt cele de la Forever! Nu simti foame si nici nu mai pui inapoi ce slabesti, dar oricum nu poti manca... fara limita! Succes!

| ammodytes a răspuns:

Parerea mea e ca un regim alimentar pe masura care sa fie imbinat cu mult sport.Consider ca pastilele de slabit sau infometarea nu este o solutie.

| just4fun_8801 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda de a slabi e cea in care angajezi un atrenor personal sa te ajute cu problema asta.
Dar pretul fiind relativ mare unii evita sa apeleze la aceasta metoda. Din fericire sunt si persoane care stiu ce inseamna sa fie asistate de o persoana cu experienta in domeniu si sacrifica cativa bani pentru sanatatea/aspectul lor happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.

o dieta slaba in calorii.
Sport si multe exercitii poate pilates.
Pentru vointa puneti ceva pe care vrei sal porti dupa ce vrei sa slabesti si de fiecare data cand vrei sa renunti uitate la acea haina.

Bafta si sper ca te-am ajutat

bybey

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti recomand sa citesti aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......regim_2636
Sper sa iti fiu de ajutor.

| Dedeeee a răspuns:

Danseaza, mergi cu rolele, plimbate cu bicicleta, mergi mult pe jos...

| jolly a răspuns:

BUNA, sunt niste pilule naturale facute dintr`o ciuperca importate din MALAYEZIA fac minuni! Sunt bune pentru orice! Eu am folosit pentru tratarea infectiei urinare a fiicei mele! Ceea ce nu am reusit cu antibiotice am reusit cu GANODERMA! le poti comanda de pe net! BAFTA SI SANATATE!