| tibitzu a întrebat:

Care este cel mai putin nociv produs ( adica care nu deterioreaza parul...si cand zic asta ma refer la caderea si rarirea parului) dintre cele 4 (Gel, ceara, spuma, fixativ pentru par)

Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Pai tu cum esti baiat.te tunzi tot timpu.si nu are cum sa ti degradeze parul asa repede
mai rau e de noi fetelek avem parul lung si la noi se vede acest lucru
stai linistit k si eu folosesc spuma tot timpu, imi cere parul k e de asa natura, e foarte des si mai e si cret pe deasupra.

5 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Stiu ca fixativu e cel mai nociv... dintre toate.

| tibitzu explică (pentru faaalyoana):

Pai eu m-a folosit inainte gel de la taft si syos 5 luni syos 5 luni taftu si acu ia sa vad cu fixativ ca mi-am lasat parul mai mare ceva gen creasta si sa tea pufos asa ridicat si am incercat fixativ mi-am luat de incercare unu de la kaufland la 5 lei sa vad ce fel e si na ca imi cade par straight face in... lui si de asta intreb ca acum voiam sa incerc ceara

| tibitzu explică (pentru faaalyoana):

Ma tund o data la 2 saptamani cam asa in parti cu 1 si sus mi-l fileaza sa stea ridicat dar sta 1 zi 2 cam asa si imi mai taie firele aiurea de sus varfurile. dar nu stiu dc a inceput caderea parului de la fixativu ala de 2 bani thinking in vreo 3 saptamana asa. ca inainte cand foloseam gelu nu cadea un fir crying si acu cate 10-20 dar am parul des big grin

| faaalyoana a răspuns (pentru tibitzu):

Pai tu cum esti baiat.te tunzi tot timpu.si nu are cum sa ti degradeze parul asa repede
mai rau e de noi fetelek avem parul lung si la noi se vede acest lucru
stai linistit k si eu folosesc spuma tot timpu, imi cere parul k e de asa natura, e foarte des si mai e si cret pe deasupra.

| Lavynya99 a răspuns:

Nu e bine sa folosesti produsele enumerate de tine foarte des.Incearca sa-ti faci coafuri cat mai naturale care sa nu aiba nevoie de gel, ceara, etc.In plus acum sunt la moda coafurile simple si naturale.Te poti uita si aici:http://sideris.ro/blog/tag/spray-fixativ-natural/

| freewoman a răspuns:

Ceara ingrasa parul si va trebui sa te speli zilnic, altfel capata un aspect uleios, inestetic. Ca si textura este ca un gel de par gras.
Cat despre spuma si fixativ iti recomand wella.