| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de exercitii fizice e mai bun? Yoga, Pilates, Karate sau Aerobic?

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Aerobic este perfect happySau poti sa faci Pilates, insa este cam greu sad

| inna a răspuns:

Poti face Yoga daca vrei sa te relaxezi un pic, Pilates si Aerobic daca vrei sa slabesti si sa te mentii in forma, si karate daca vrei sa iei si niste lectii de autoaparare, nu strica sa stii si cateva miscarihee heelaughing.

| mirajevents a răspuns:

Pilates dar sunt foarte grele sau aerobic

| canarita a răspuns:

Sportul este bun in general...pentru un trup tonic si sexy trebuie sa faci aerobic combinat cu fitness, aerobicul te ajuta sa slabesti iar la sala iti modelezi corpul f frumos.Eu pentru Pilates nu am rabdare, mi se pare prea lent, asadar merg la sala de 3 ori pe saptamana, iar acasa fac 20 min aerobic:abdomene, genoflexiuni, exercitii pentru fese, talie, picioare.Bafta! Apoi imi fac masaj cu uleiuri naturale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Combină karate cu aerobic.
Prind bine amândouă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu pentru ce vrei sa practici? fiindca Yoga si Karate sunt un mod de viata nu pur si simplu niste exercitii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu pentru ce vrei sa practici?fiindca Yoga si Karate sant un mod de viata nu pur si simplu niste exercitii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aerobic daca esti fata si Karate daca esti baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Karate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Karate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Karate. Si Tudor, karate nu e numai pentru baieti, ci si pentru fete. De exemplu eu sunt fata si fac karate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa fac carate si sunt fata nu imi strica niste schieme de auto aparare dar nu stiu mai mult miar place kong fu si nu stiu unde se facecrying((

| asile2 a răspuns:

Daca te hotarasti sa faci karate nu o sa fi dezamagit de cand am inceput sa practic karate Kyokushin m-am regasit in mine!
Este pe deasupraun sport care implica minte, fizicul si spiritul! Eu iti propun sa faci karate!

| catalinex a răspuns:

Recomand yogalates, o combinatie intre yoga si pilates... merita 100%!