| Andreea_1443 a întrebat:

Ce as putea folosi pentru parul meu? inainte ma spalam pe cap de 2 ori pe saptamana si imi mergea bine, dar acum o luna a schimbat samponul, iar acum trebuie sa ma spal din 2 in 2 zile la cap, deoarece mi se ingrasa parul. Mi-am luat din nou, samponul cu care-mi mergea bine, dar degeaba, tot din 2 in 2 zile trebuie sa ma spal. Ce as putea folosi?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Dupa spalare trebuie sa clatesti cu putin otet.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea eu ma spal cu acelasi sampon de 3 ani de zile(Elseve anti rupere)si pot sa-ti spun ca am si parul lung si nu mi se ingrasa asa repede. Daca ai reluat samponul care al foloseai prima data asteapta pana se obisnuieste din nou cu tipul parului tau, si vei vedea ca nu mai ai probleme. Daca nu merge incearca un sampon special pentru par gras, obisnuiestel sa-l speli de doua ori pe saptamana.Bafta.

| DenissaDeea a răspuns:

Poti incerca un sampon de urzica este bun pentru toate tipurile de par, sincer nu te mint am incercat f. multe feluri de sampoane dar nu am fost multumita de ele, nu pretul la un sampon face calitate.eu am parul f. lung si ma spal o singura data pe saptamana nu se ingrasa etc.folosec un sampon de urzica si un balsam de par pe baza de tarate de grau de 5 ani si sunt foarte multumita, trebuie sa mai recunosc ca intre timp am facut un tratament de trei luni cam la un an si merge bine...

| gbtz a răspuns:

Si eu ma spal cu elseve nutri gloss atingere de casmir... si nu l-as schimba pe nimi e cel mai bun numi care parul n-am matreata sau scalp, bine intzeles ca folosesc si balsamul si masca de par di aceeasi gama, deci iti recomand sa iti schimbi samponul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mitul ca trebuie sa iti schimbi samponul chiar daca e ok doar pentru ca parul s-a obisnuit cu el-nu e adevarat; ramai la samponul tau initial daca era ok, poate parul are nevoie de timp sa isi revina si cum a spus si mlm incearca sa il speli de 2 ori/saptamana asa cum obisnuiai chiar daca este gras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga si eu tot asa patesc, dar sa stii ca nu e din cauza k tiai sc samponul, te sfatuiesc sa te speli p cao si cu putina lamaie ca sa vezi k nu te se mai ingrasa parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate din nou cu samponul cu care te-ai spalat inainte... spala-te doar de doua pe saptamana dar clateste f bine parul