| me_6767 a întrebat:

Ce culoare mi se potriveste pentru machiaj daca am ochii albastrii si sunt blonda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Culori optime: albastru, verde, maro, gri, lila, turcoaz.
Pa, pa.

17 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pe pleoapa de jos date cu putin creion negru iar sus te poti da cu gri, albastru, verde sau grena, in general blondelor le sta bine cu toate nuantele.Incearca sa folosesti un machiaj usor, cu 3 culori ai va oferi culorii ochilor un contrast mai mare si tii scoate foarte bine in evidenta.

| MADALINAAAA a răspuns:

Poi gri, albastru, roz...crde k sunt cele mai potrivite.

| mirajevents a răspuns:

Ochii albastri
Roz, maro, caramiziu, portocaliu, lila, turcoaz, oricare dintre aceste culori complimenteaza ochii albastri, insa, in functie de nuanta pielii tale, poti folosi gri si contur negru alungit pe pleoapa superioara. Testeaza culorile electrizante. Ti se potriveste de minune si machiajul cu efect de pleoape umede, dar e nevoie de o mascara.Nu in ultimul rind, conturul complet al ochilor cu nuante inchise scoate in evidenta si mai mult culoarea irisului si contrastul acestuia cu albul ochiului

| claudya a răspuns:

Un machiaj cat mai natural sau incearca unul permanent ca si mine, e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ochii albastri si mi se ptriveste tote nuantele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creion negru...buzele...luciu de buze maro deschis...si ochii maro...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Culorile care ti-se potrivesc pentru machiaj cred ca sunt: albastru, verde, roz, lila.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru si roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ochii albastrii.si rozul scoate in evidenta ochii albastri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-ar potrivi un mov, cu gri metalizat, negru compinat cu argintiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca fiecarui om i se potrivesk diferite culori si nu depinde de culoarea ochilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pentru cele brunete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

in cazul asta te invidiez. cele care sunt blonde cu ochi albastri se potriveste de minune machiajul clasic. Poti folosi pentru machiajul ochilor o nuanta apropiata culorii ochilor...si daca nu te temi poti folosi pentru buze ruj rosu.Doar daca ti se potriveste rujul rosu si nu arati vulgar cu el pe buze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am observat ca multe fete au spus ca se potriveste si albastru.Nu este adevarat.Am citi pe net5 si am auzit si de la profesionisti ca ochilor albastrii se potrivesc urmatoarele culori:auriu, maro, ciocolatiu, portocaliu, lila, deoarece trebuie sa existe costrast. Daca culoarea ochilor este o culoare rece ca si albastrul trebuie sa te machezi cu o culoare calda si invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru deschis cafeniu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lila, roz, mov, turcoaz si cam atat

| csintalan a răspuns:

...albastru mamaia,...