| love_2286 a întrebat:

Ce diete stiti si voi la un pret cv mai bunbig grinpt k eu sunt eleva si momentan nu am salariu si familia mea mananca cam nesanatos si eu as vrea sa mi schimb putin stilul de viatahappydeci as dori niste dieta la care sa nu consum ff multi banibig grindk ma intelegeti.mersibig grin

1 răspuns:
| AndreeaRox a răspuns:

Nu e neaparat sa urmezi o dieta.Presupun ca vrei sa mai slabesti.Pentru asta e indicat sa consumi multa apa, sa faci miscare, sa mananci fructe in fiecare zi si sa renunti la prajeli etc.Bineinteles asta nu inseamna sa nu mai mananci deloc dulciuri sau cv de genul, pur si simplu trebuie sa le mai reduci.In legatura cu parintii tai,cred ca ar trebui sa vb cu ei si sa le spui ca vrei sa.ti schimbi putin stilul alimentar, pentru ca e cam greu ca sa mancati diferit, parerea mea.Un stil de viata sanatos este foarte important pentru o buna functionare a organismului!