| mariehoney a întrebat:

Ce folositi pentru cosuri si este eficient?

Răspuns Câştigător
| ema2396 a răspuns:

Nu exista tratament pentru acnee care sa functioneze pentru toata lumea, pentru ca poti avea acnee din cauze diferite. Cel mai bine este sa mergi la medic.
Exista lucruri care poti sa le faci daca cauza este regimenul de ingrijire zilnica sau stilul tau de viata. Daca nu folosesti un produs special de curatare a fetei, crema hidratanta si de protectie solara pentru tipul tau de ten ai putea sa incepi sa o faci. De asemenea, e posibil sa ai cosuri daca iti atingi fata cu diferite lucruri. Evita sa iti atingi fata cu telefonul sau cu mainele (daca nu ti le-ai spalat inainte). Schimba-ti lenjeria mai des, ai grija sa bei destula apa si sa ai o dieta echilibrata.

8 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Zineryt si isi face treaba destul de bine.

| mariehoney explică (pentru MihaiNicu23):

M-ai innebunit cu Zinerytul tau.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru mariehoney):

Daca pui intrebarea de 100 de ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu mergi tu la farmacie si cumperi ce iti recomanda cel/cea de acolo? Nu lua toate prostiile spuse de altii.

| mariehoney explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa folosesc produse cat mai bune, dar nu au rezultatat. De aceea am pus intrebare, poate alte persoane au alte recomandari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emulsia hidratanta matifianta de la Gerovital Derma + sau Bioderma Sebium Global, ambele produse trateaza cosurile intr-un timp foarte scurt (3-4 zile ).
Le poti cere celor de la Bioderma sa-ti trimita o mostra a produsului si ce te mai intereseaza pe tine. :)
http://www.bioderma.com.ro/contacteaza-ne/persoana-fizica
http://www.bioderma.com.ro/produsele/sebium/global

| mariehoney explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariehoney):

Cu placere ^^