| Evelinmariaa a întrebat:

Ce fond de ten folosiți pentru tenul uscat?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti folosi revlon colourstay in varianta pentru ten uscat, scrie pe ambalaj "dry skin"

| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic orice fond de ten pe baza de ulei.

| Rx5hnS a răspuns:

Eu nu am ten uscat insa pot sa iti dau cateva sfaturi despre cum sa iti gasesti fondul de ten perfect pentru tenul tau:
1. Sa nu aibe o acoperire mare, maxim medie sa fie.
2. Sa nu fie mat
3. Sa aibe factor de hidratare in el.
Mai lucrand cu alte persoane mi-am dat seama ca Studio fix fluid de la MAC e genial pentru tenul uscat. Are un finish cremos, arata ff bine si in viata reala si in poze, nu evidentiaza portiunile uscate nu usuca pielea si rezista bine pe un ten uscat. De asemenea, L'oreal infaiblle dewy e ff bun, nu l-am vazut in magazine dar daca il cauti online cu siguranta il gasesti.

| Biana2006 a răspuns:

Pai poti folosi fondul de ten dupa ce te speli cu apa calda/fierbinte ca sa nu mai fie uscat.Eu asa am facut si nu mi sa mai uscat.