| Colette_Moi a întrebat:

Ce inseamna machiaj pastel?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

In culori moi, deschise, nu tipatoare: roz pal, mov deschis, verde sters.

| bubu_7778 a răspuns:

Machiajul pastel inseamna machiajul in nuante deschise, calde.Se folosesc tonuri calde de roz, lila, verde deschis, bleu, bej.Machiajul pastel este foarte natural

| leluc a răspuns:

Un machiaj unde se folosesc farduri in culori pastelate. Roz, bleu, verde, toate in nuante deschise si palide http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......i-main.jpg

| Adorable3 a răspuns:

Un machiaj pastel inseamna mai multe culori imbinate, pastelate...nuante deschisebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culori delicate, nu tipatoare

| crista a răspuns:

Machiar in mai multe culori, predominant descise