| lau90 a întrebat:

Ce inseamna sa te visezi mireasa? M'am visat azi noapte mireasa, si am vazut si rochia, si machiajul si coafura. Oare ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Daisy_5316 a răspuns:

Pai inseamna ca "o sa te casatoresti". Nu fi asa de sigura, pana la urma urmelor sunt doar superstitii. Insa, mama colegei mele s-a visat mireasa, si nu dupa mult timp s-a casatorit. Visul atrage atentia asupra grabei cu care ai dori tu sa ti se implineasca acest vis big grin Apropo, unii spun ca nu e de bine chestia cu visatul in postura de mireasa. Superstitii! Bafta

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bai nu stiu dar si eu m-am visat Bruce Lee si cand m-am trezit eram acelasi Danila Prepeleac.

| pau89 a răspuns:

Sa ma chemi la nuntaaaaaaaaaaarolling on the floor

| foxi a răspuns:

Vise de noapte!

| laara a răspuns:

Ca ne chemi la nuntabatting eyelashes glumesc ...eu nu cred in chestii de-astea si nu le dau prea mare importanta laughing si eu am visat odata ca eram insarcinata laughing dar totusi daca visezi o mireasa, un mire sau o domnisoara de onoare inseamna ca vei avea parte de dezamagiri worried big grin :*

Răspuns utilizator avertizat
| Lollypop a răspuns:

MIRE/MIREASA: asteptari prea mari ce iti pot crea dezamagiri. Cam asta se spune din pacate. Funda?

| Andreeutza_Dragutza a răspuns:

La tara se spune ca daca te vezii mireasa o sa fiie scarba in familie.

| JulieWoof a răspuns:

Eu cred ca inseamna ca in curand vei fi mireasa! Va fi un pas important in viata asa ca sa iti alegi barbatul potrivit si sa faceti copii multi! rochia, machiajul si coafura sunt doar modelul!

| emotivegirl a răspuns:

Daca erai imbracata in alb insemna ca poate o sa ai o bucurie sau ti se va indeplini o dorinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca numai la maritis te gandesti

| catalinn a răspuns:

O veste proasta stiu si eu de la colegi cand te visezi ca mori iti moare maortea cand te visezi mireasa cica moare cineva din familie de la tine sau ti se va intampla ceva rau *** nu cred da asta ziceau ajtia

| Ionescu_Andrea_1987 a răspuns:

Buna tuturor, visul despre mirese este unul cu multiple conotatii si in functie de context poate conduce la interpretari diferite.
In urmatorul video sunt abordate cele mai comune vise despre mirese, printre care si al tau :

https://youtu.be/tgeCY5hAUV4