| melissaiss9922 a întrebat:

Ce modele de unghii se poarta vara aceasta?

Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Auriu pe unghii
Chiar daca accentele metalice se regasesc in multe din nuantele de oja in aceasta vara, auriul, mai mult decat orice alta culoare metalica, reprezinta un trend de sine statator. Auriul, pretios,...
Dark Black
Revelatia acestui sezon este adusa de oja neagra care, spre surprinderea noastra, inceteaza sa mai fie doar nuanta preferata a anotimpurilor reci. Negrul, deseori cu reflexe de violet sau purpuriu,...
Accente metalice
Accentele metalice acopera unghiile integral sau partial.
Bloody French Manicure
Manichiura French, insa de data aceasta facand apel la oja rosie pentru varful unghiilor si nu la cea alba precum ne-am obisnuit, se numara si ea printre tendinte.
Manichiura in 2 tonuri
In voga in aceasta vara sunt si unghiile in doua nuante de oja, fie dupa modelul manechiurii French, fie in stilul half-moon, fie sub forma de deschizatura verticala sau in V.
Printuri, strasuri, patternuri sau accesorii pe Degetul Inelar
Una din tendintele de anul acesta este aceea de a iesi din tiparele clasice, chiar daca manichiura si culoarea de oja adoptata sunt clasice din cap pana-n varf de unghie.
Glam-ul este de ceva timp in tendinte atat in moda, cat si in manichiura
Oja in nuante nude
Cei care se feresc de culorile puternice, de accentele dramatice ale negrului sofisticat sau de unghiile pictate in doua tonuri, unghiile in nuante nude sunt alegerea minimalista potrivita
Unghii colorate puternic
Nu exista vara fara stropi de culoare, iar vara 2013 nu face nici ea nicio exceptie. Ojele in culori vii, puternice si vibrante, sunt binevenite sa acopere unghiile pe timp de vara.
Printuri in varf de unghii
Printurile geometrice sau animal printurile, purtate in varful unghiilor, in diverse forme si modele, pot fi deosebit de chic si elegante.
Oja in nuante dark
Nu doar negrul exclusiv, ci si nuantele dark sunt in tendinte in vara 2013. Oja cu accente intunecate, foarte aproape de negru, este pretabila mai ales pe unghiile scurte sau medii.

| melissaiss9922 explică (pentru Kasia):

Multumesc frumos! :*

| Kasia a răspuns (pentru melissaiss9922):

Cu placere!:*