| Nimeni_7600 a întrebat:

Ce parare aveti despre rinoplastie? E adv ca nasul este mai sensibil dupa? Ajutati-ma va rog sad

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Bună! Intervenţiile pur estetice sunt o decizie personală. Candidatul la aceste operaţii trebuie să fie conştient de modul în care un chirurg plastic îl poate ajuta. De regulă pacienţii sunt persoane majore.
Unii medici susţin că în cazul deformaţiilor evidente ale nasului sau al afectării funcţionale, rinoplastia se poate efectua la orice vârstă. După modificarea structurilor nazale în cadrul rinoplastiei, nasul evoluează normal.
Tehnic, nu prea ar exista contraindicaţii chirurgicale ale acesteia.
Ideal este însă să faci această operaţie în momentul când vei fi majoră (în cazul în care nu eşti deja) şi sigură că îţi doreşti această schimbare, fară a fi influenţată de anturaj, impuls de moment sau presiuni din mediul înconjurător. Multă sănătate. happy

1 răspuns:
| DianaLostInDreams a răspuns:

Eu nu am o parere prea buna.Cunosc persoane care au facut operatie la nas si acum le pare rau.La frig imediat nasul se inroseste.