| mikutzzza1000 a întrebat:

Ce parere avetii despre solar? Care sunt riscurile?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este nociv dacă se abuzează.
O dată pe săptămână cu cremă protectoare dată pe piele, 3-4 şedinţe cât să-ţi schimbe un pic culoarea pielii nu este nicio problemă.
Şi bronzarea naturală poate fi dătătoare de cancer de piele dacă nu se respectă orele de expunere solară şi cremă de protecţie cu factorul de protecţie cel mai mare (+50).
Se respectă aceeaşi procedură, câteva şedinţe!
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite o parere autorizata pe acest subiect:
http://www.fistichiu.ro/......ficii.html

| Ea12345 a răspuns:

Eu nu sunt de acord.Riscurile de arsuri sunt cele mai mici, am inteles ca se poate face si cancer de piele din asta... Oricum, o bronzare naturala, la soare, valoreaza mai mult decat cea de la solar, si e gratis...laughing

| hiphopbeatz a răspuns:

Aveti*

stiu o poveste reala care suan cam asa. O tipa vroia sa se duca a soalr inainte de nunta. si tipa s-a dus timp de 2 saptamani.nu avut nimic.pana adecedat din cauza unui infarct.au facut autopsia si rezultatul afost simplu: "organele interne arse"

pace!

| Arthur a răspuns:

Riscul este cancerul de piele.

| Ana a răspuns:

Sincer n-as merge la solar, mai bine astept vara si sa am un bronz natural.

| Razvan a răspuns:

Personal, nu m-as duce never everwinkingLumea se bronzeaza vara si nu cand afara sunt 20 de grade cu minus doar pentru a da bine in clubhee heeFitehappy
Poti face cancer daca te expui prea des si prea mult timp la radiatiihappy
De ce crezi ca ne tot bat la cap dermatologii si doctorii sa nu stam vara la soare fara sa ne dam cu crema solarathinking
In ultimii ani a cam crescut nivelul de radiatii din cauza gaurii in stratul de ozonwinking

| ndddiana a răspuns:

Pai in primul rand mie mi se pare o fitastraight face
1) e ok sa ai o nuantza placuta la piele in timpul iernii... dar nu prea e ok pentru piele...
2)daca bronzul natural ne afecteaza. cel artificial(de la solar) crezi ca nu?
3) intr-un final faci cancer de piele. si e ft periculoshappy
4) Nu are rost... ce e natural e mai sanatos happy

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu nu iti recomand solarul mai bine ai merge la un salon pentru frumusete de ex Mara Beauty Center este mult mai sanatos, riscurile pe care le poti avea dupa mai multe sedinte la solar este imbatranirea pielii si in unele cazuri arsuri pe piele. Te pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci cancer de la el.Cred ca deja nu mai e nevoie sa-mi spun parerea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e foarte grav. daca mergi o data pe saptamana nu e nimic!winkingdoar daca mergi foarte des.eu merg o data pe saptamana, si zic eu :e okwinkingacum naa.depinde de piele fiecaruiahappypuup.