| Ubitzik a întrebat:

Ce pot folosi pentru a opri caderea parului? Funda :*

Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine, am fost la dermatolog zilele trecute si mi-a spus sa cumpar Plantur 39 Lotiune Tonica si sa il aplic de 2 ori pe saptamana direct pe scalp si sa masez. Pe langa asta produsele de la Revalid sunt bune dar daca vrei ceva natural iti sugerez sa incerci uleiul de masline si uleiul de ricin. Eu le amestec si le aplic pe par ca o masca si stau cateva ore si apoi ma spal, uleiul de masline e destul de hidratant, oricum gasesti pe google daca cauti masti naturale cu ulei de masline sau ulei de ricin. kiss

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită stresul, consumă multe fructe și legume, renunță la placă, vopsea, produse de coafat și aplică ulei de ricin pe pielea capului, masezi, după 2 ore te speli în mod obișnuit cu șampon vitaminizant și balsam. Să te limpezești foarte bine.
O singură aplicare pe săptămână este suficient, mai des riști să te "îmbogățești" cu păr gras.
Rezultatele vor apărea după 2-3-4 luni, trebuie să ai și răbdare.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca ai parul gras si matreata si prurit (te mananca pielea capului) NU trebuie sa aplici nici galbenus de ou nici masti grase nici ulei de mai stiu eu ce.

Trebuie schimbat samponul cu unul cat se poate de neutru sau usor. Daca ai matreata si prurit fa o cura cu Nizoral, apoi foloseste samponul revalid.

Eu mi-am oprit cu succes rarirea parului acum ceva ani cu o infuzie concentrata de galbenele, vreo 5 linguri de flori, nu pliculete, la o cana de apa pe care dupa samponare o torni pe cap si stai vreo 5 minute dupa care clatesti. In ceaiul respectiv poti pune si zeama de la 1/3 lamaie, zeama pe care o poti folosi la clatire si separat.

Otetul de mere cu miere NATURAl atentie, face minuni la clatire, dar nu folosi prea mult timp, la vreo 20 spalari e suficient.

Poti lua apoi vitamina E forte si pantotenat de calciu sau vitamina b5 daca gasesti.

Trebuie sa mananci mai putin gras si sa te odihnesti. Renunta la a-ti agresa parul cu feonul prea fierbinte sau cu permanent sau placa de par pentru macar 6 luni.

Femeile chelesc extrem extrem de rar asa ca nu-ti face mari mari probleme, totul se va rezolva cu putin efort.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca ai parul mai uscat insa singurul ulei perfect e cel de jojoba.

Inca ceva. Sampoane hranitoare si considerate de tratament sunt la Sensiblu, marca Klorane. Pentru hranire si reparare iti recomand Klorane cu chinina si vitamineB

| CălinPL a răspuns:

Ceva natural:sa te speli cu apa in care ai fiert urzici.

| JoeTPU a răspuns:

Încearcă să nu te mai stresezi mult.

| BMadalin1992 a răspuns:

Super Glue...

| SimpluAndrei a răspuns:

Ricapil Rapid rolling on the floor)) (nu stiu daca am scris bine)

| NuuyyMayyyy a răspuns:

Ulei de ricin si exita sampon si masca de par special pentru problema ta

| eucosmyn a răspuns:

Du-te la farmacie si cere o masca pentru par cu petrol este foarte eficienta, vorbesc serios! Funda?