| Madda12 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi creasca parul mai repede (natural)?

8 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Ulei de ricin.

| Madda12 explică (pentru callie2):

Mersi o sa incercwinking

| Năpârlici a răspuns:

Uite reteta mea: 2 galbenusuri de ou, 2 lingurite de miere, 5 lingurite de ulei de masline, 2 linguri de ulei de ricin, 10 picaturi de vitamia A si 10 picaturi de vitamina E (se gasesc la farmacie) si zeama de la o jumatate de lamaie. Amesteci pana ce se omogenizeaza si iti masezi scalpul cu masca timp de 5-10 min apoi o lasi o ora/ o ora jumate sa actioneze infasurandu.ti capul intr.un prosop caldut. Clatesti si te speli normal. Va ajuta si la crestere si la intarirea firului de par si il vei avea mult mai matasos si stralucitor :X ( poti elimina ceea ce nu.ti place din aceasta masca) Pupici si bafta!

| abcdefgh2010 a răspuns:

Lasa-ti parul sa creasca in ritmul lui normal, eventualele produse ar putea sa aiba efecte negative asupra parului gen sa iti cada.
Consulta un dermatolog.

| alinmondialu008 a răspuns:

Te speli mai des pe cap happy

| atyna a răspuns:

Am 2 solutii:1. ia coji de ceapa rosie si punele intr-un borcan cu apa si tinele acolo citeva zile dupa care spalati parul cu acea apa, stai asa 10 minute si clatestete 2. spala-ti parul cu bere (ajuta mult)si nu te clati caci mirosul va disparea de la sine

| Madda12 explică (pentru atyna):

O sa incerc cu berea prima data si apoi cu ceapa mersi muult:*