| datesraluca a întrebat:

Cine imi recomanda si mie un fond de ten bun? Tin sa mentionez ca am un ten usor acneic, deci am nevoie de ceva cu putere mare de acoperire si sa nu fie nici foarte scumpbig grin

7 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu iti recomand fondul de ten de la L"OREAL, ce-i drept este cam scump, dar si foarte eficient, dai un ban, dar sti ca facebig grin.Bafta!

| Brigitta a răspuns:

Pentru ca ai ten gras cu cateva cosuri incearca Normateint de la Vichy special pentru astfel de ten. Costa vreo 55-65 ron.
Sau Maybelline Pure Make Up.

| Vyio a răspuns:

Un fond de ten cu putere mare de acoperire este Toleriane - La Roche Posay. Costa circa 60 de lei si il gasesti in farmacie.
Un alt fond de ten bun pentru tenul tau este Colour Stay, de la Revlon. Costa la fel ca si cel de mai sus.
Un fond de ten mai ieftin este Stay Matte de la Rimmel. In jur de 30 de lei.
Dream matte mouse de la Maybeline este iarasi potrivit tie - in jur de 40 de lei.

Poti incerca la Avon si Oriflame, eu am folosit unul de la Oriflame care mi-a placut mult, se numea Flawless Perfection, ceva de genul (ceva cu flawless, oricum), era si este in jur de 20-25 de lei.
Cel de la Avon potrivit tie este Calming effects, costa cam 30 de lei.

| dya_4589 a răspuns:

Eu am acnee si nu am voie sa ma dau cu fond de ten! Nu e bine pentru ca majoritatea contin un anumit ingredient care favorizeaza raspandirea acesteia, si am simtit asta pe pielea mea, dar de cand mi-a interzis dermatologul s observa o ameliorare. Incearca un corector mai bine.

| Andromedda a răspuns:

Am auzit ca cel de la oriflame este foarte bunhappyDar este decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Giordani este extraordinar de bun.Chiar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înainte să aplici un fond de ten, trebuie să tratezi tenul de acnee.
L*Oreal are o serie de fonduri de ten bune. Folosește unul cu efect de hidratare și care să nu încarce.
Pa, pa.