| cosmina16 a întrebat:

Cu ce sa ma epilez in zona intima?

Cu bicul ma irit foarte repede chiar daca am un bic bun(venus)

Cu aparatul de ras doare fff taree

Cu crema tot la fel ma irit

Si cu ceara o sa ma fac miercuri la salonsad

Imi e cam frica... cat de tare doare?big grin

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Pe mine ma fac sora-mea, nu ma pot duce la salon pentru ca urlu de mama-mama, si injur in toate felurile posibile, mi-e rusine sa ma duc la aia si sa injur mai ceva ca un birjar. imi bag, imi scot. pe mine una ma doare si acum la fel ca prima data, nu stiu care-i treaba (da nici ea n-are mila laughing )

| Ellena123 a răspuns (pentru rosto):

Cel mai tare raspuns EVERlaughinglaughing

| maduts a răspuns:

Doare destul de tare, deoarece este o zona mai sensibila, dar nu`ti fie frica la salon esti pe maini bune happy

| Xtina_8376 a răspuns:

Pai doare destul primele dati, eu una de ceva timp ma fac cu aparatu si m-am obisnuit pentru ca mi s-a rarit foarte mult parul si cu lama venus ma fac cand ma grabesc sau e urgent si nu cred ca lama aia te irita acum nu stiu cum procedezi tu daca dai de 5 ori in acelasi loc cred si eu ca se inroseste, pe mine ma face foarte fin lama aia, nu stiu oi avea tu pielea prea sensibila dar dupa ce te faci da'te cu pudra de talc si calmeaza iritatiile... oricum e decizia ta...succesc la salon happy

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.

| εїз_4110 a răspuns:

Există creme, caută la farmacie, te poţi epila si cu Big-ul, nu te iriţi.
Iar dupaceea îţi dai cu cremă depilatoare, aceea numindu-se ELMIPLANT.
Pa, pa