| R0CA19 a întrebat:

Cu ce se curata vopseaua permanenta de pe piele?

9 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Cu acetona, iar data viitoare sa aplici putina crema hidratanta(de orice fel), ca sa nu iti mai ramana pete pe zona respectiva.

| hunea a răspuns:

Incearca cu o feliuta de lamaie proaspat taiata.eu m-am vopsit cu negru, am dat cu lamaie pe unde m-am murdarit si a disparut ca prin minune

| MeConstantine a răspuns:

Cel mai bine merge sarea de lamaie. Incearca si sper sa mearga la vopseaua ta.

| DedeeAndreea a răspuns:

Cu nimic.Cred ca acest tip de vopsea nu se curata, dar nu iti face griji.Probabil se curata cu anumite produse de curatare.

| iiSceneXX a răspuns:

Eu am incercat cu scrum de tigara, si a mers. Iei putin scrum de tigara, pui pe pata, si freci bine cu mana.
Pe viitor, foloseste crema, orice fel de crema cand te vopsesti. Pune putina crema in zonele in care crezi ca te poti mazgali, si nu ramane vopseaua. :*

| R0CA19 explică (pentru iiSceneXX):

Am folosit crema dar na rezistat... cred ca fost cam multa vopsea... ca la spate m-am patat.

| iiSceneXX a răspuns (pentru R0CA19):

Eu m-am facut cu demachiant in zonele in care consider ca am sanse sa ma patez. Atunci, foloseste o crema tare. Nivea sau demachiant. Eu folosesc produse in care am incredere. Doar Nivea si Elmiplant. Cu demachiantul de la Elmiplant m-am facut si nu s-a luat vopseaua.

| george232323 a răspuns:

Cu acetona sau spirt.

| girafa19 a răspuns:

Salut :*. mama intotdeauna isi curata vopseaua permanenta de pe pile cu scrum de tigara, aproape ca nu se mai vede [ am uitata sa mentionez, vopseaua de par * nu stiu sigur daca este permanenta happy ] sper ca te-am ajutat succes :*