| pisicuta1 a întrebat:

Cu ce va ingrijiti fata fetelor?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happyCeai de musetel pentru a curata fata
-Apa termala
-Miere de albine
-Ulei de masline
-Masti pentru fata
-Ma demachej inainte de culcare
-Nu folosesc prea des fondul de tenwinking

12 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Ma spal de doua ori pe zi cu Clinique Liquid Facial Soap si apoi ma dau cu crema Normaderm de la Vichy. Atat.
Si cateodata mai folosesc gomaj de la Yves Roche. Dar asta numai de cateva ori pe saptamana, cand imi aduc amintebig grin

| ikram a răspuns:

Produse naturale Rose Valley, apa de trandafir si crema de zi hidratanta cu trandafir.
www.atshopping.ro

| SweetCandy a răspuns:

Hmmm...km odata pe saptamana imi pun o masca exfolianta(planet spa de la avon), ma dau cu crema hidratanta si in ultimul an am folosit produse de la Hymalaya sunt dp parerea mea foarte bune, si cv mai naturistehappy
aa...si niciodata adorm machiatahappytongue

auran
| auran a răspuns:

Cat mai natural posibil... ceiuri (tei, musetel, verde) miere de albini, tarate, malai eventual...si crema in functie de tipul de ten (dar nu in exces)

| Leea1234 a răspuns:

Nu prea am timp de stat prea mult in fata oglindei...asa ca am o metoda simpla si ieftina de a-mi ingriji tenul:
imi spal fata zilnic cu neutrogena visibly clear (wash and mask)
seara inainte de culcare imi dau cu o crema hidratanta
iar o data pe saptamana, imi pun o masca (este acelasi produs care il folosesc la spalat, numai ca de data asta il aplic pe fata simplu, fara apa, il las 10 minute si ma spal)
cam atat, si sa stii ca nu am tenul urat!

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu nu cred ca fac cine stie ce. Evit sa ma spal pe fata cu sapun, pentru ca se usuca pielea. Doar Dove e cat de cat bun. Si nu ma spal de 10 ori pe zi, ca apa contine putin clor si nu prea face bine. Nu ma dau cu fond de ten pe toata fata, evit pe cat posibil sa incarc tenul. Ma demachez de fiecare data. Cand stau la soare ma dau cu crema cu factor de protectie foarte mare. Eu folosesc o crema de la Avon, pentru copii, miroase delicios, a struguri si a pepene si are SPF 50 sau 30. Depinde pe care o preferi. Cu alta crema nu ma dau, pentru ca mi-e ca o sa iau cine stie ce crema care nu va fi potrivita pentru tipul meu de ten si mai rau o sa fac. Deci daca vrei sa folosesti crema de fata, fii sigura ca stii exact care ti se potriveste. Cand ma mai apuca bibileala mai fac cate o masca. Din iaurt, ou, castravete, pepene, banana, ce gasesc si eu prin bucatarie. big grin

| kathessa a răspuns:

Am un sapun foarte bun de la Clinique, dar nu il folosesc in fiecare zi, eu sint impotriva sapunului pe fata. Din cind in cind o masca. Si crema pentru ca am tenul cam uscat (vichy, loreal...)

| beautykillls a răspuns:

Cu nimic laughing apa si servetele umede pentru fata big grin cateodata ma mai joc si cu niste coji de castraveti cand fac salata. nu am nici un cos, si am pielea foarte fina. cu cat mai putin cu atat mai bine. fara creme si prostii.mai ales fond de ten.

| liliana83 a răspuns:

Cu apa de trandafir, foarte naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masti naturiste, masti cu argila...tot ce e mai bun pentru tipul meu de ten.Cam o data pe luna, merg si la masaj facial happy si nu machiez foarte mult, nu folosesc fond de ten decat foarte rar.Ma feresc de soare cand e ff cald...

| yoyo_4559 a răspuns:

O data pe saptamana ma spal cu ceai de musetel & galbenele.
Ma demachiez mereu inainte de culcare.
Lotiune tonica.
Crema hidratanta.
Iar daca imi apare vreun cos ii dau o noapte cu Zineryt si pana dimineata nu-l mai am.

| micutzza_star a răspuns:

Ma spal in fiecare dimineata cu apa rece, dupa ce ma spal nu ma sterg cu prosopul si imi aplic un strat subtire de crema anti-cosuri, care curata celulele moarte.Este foarte buna nu mai am niciun cos pe fata.Se numeste Clearasil, am cumparato de la farmacie cu 20.00 lei (noi). Iar daca este vara, inainte sa fac plaja imi pun pe fata o crema, care ajuta la bronz(mai pe scurt nu ti se duce pielea). Sper sa te ajute sfaturile mele.Bafta,te pup!