| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa se imbrace o eleva f cuminte si silitoare? clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cat mai frumos si decent,ca doar e scoala nu discoteca.
Uniforma,par prins in coada, poate sa ia cordeluta pe cap, fara machiaj, unghii facute, par vopsit si altele!
Te pup!

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Se impune uniforma?
Daca nu, o bluzita decenta, o fusta asortata.Pantofi cu tocuri pana in 3 cm.Parul stans. Fara machiaj.

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Cu uniforma, daca esti la un liceu care impune asa ceva. Daca nu. cu orice e decent. Adica nu cu decolteu pana la buric sau cu fustite putin mai lungi ca o curea.

| nothinglefttolose a răspuns:

Incep prin a-mi spune parerea: Nu-mi place vorba : "Mergi la scoala nu la parada modei/discoteca".

Asa.Deeci. Fiecare cu gusturile lui.Eu as zice sa te imbraci decent si prin decent nu ma refer la uniforma, daca nu se impune.Ma refer la tricouri/bluze/maieuri fara decoletu exagerat, la papuci cu talpa joasa sau daca ti-e musai, tocuri joase sau platforme joase.Nu te catara pe tocuri de 10-12 ca o sa arati ca niba in scoala.

Poarta ce-ti place.Gusturile nu se discuta.Si nu spune nimeni ca daca esti cuminte si silitoare nu poti, din cand in cand sa porti si ceva mai indraznet daca esti in afara scolii.

Esti adolescenta, nu maicuta, nici vaduva, nici baba.

| Unicornverde a răspuns:

Daca nu iti place sa porti uniforma sau ceva uite ceva care eu port si mie imi place : https://www.google.ro/......ps?/search