| Andrei199114 a întrebat:

Cum fac sa nu imi mai miroasa picioarele dupa ce ma descalt? laughing Ma spal in fiecare zi...

Răspuns Câştigător
| ZippiAndrei a răspuns:

Iti miros pentru ca porti ciorapi sintetici. I-ati unii din material de calitate. O pereche de ciorapi buna costa vreo 5-6 lei. Si mai e ceva. Depinde de temperatura care e afara. Daca ai sa porti niste adidasi mai grosi care sunt pentru toamna, iar afara sunt 30 de grade, normal ca o sa ti se imputa picioarele, dar si adidasii ( pentru ca transpiri, normal ). Sper ca te-am ajutat. Funda?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Mănâncă usturoi, o să-ţi miroasă aşa de rău gura, că nu va mai băga nimeni în seamă mirosul picioarelor.
Cu plăcere!

| KodrutZ a răspuns:

Nu mai purta rahaturi. Sosete de bumbac si MUSAI incaltaminte cu interiorul din piele.

| kiri11 a răspuns:

Incearca baile fierbinti cu sare sau coji de nuca verde - am auzit ca sunt metode destul de bune.

| MgdDroopy a răspuns:

E treaba serioasa la tine. Nu e de glumit.
Mai mult ca sigur e o micoza, dar nu sunt medic sa pun diagnostic.
Nu porti șosetele de doua ori. Te speli de fiecare data cand te desclati. (cand e posibil, logic).
La farmacie intrebi de creme micotice pentru problema ta.

Uite si variante "de casă"
http://www.dietetik.ro/......12202.html

| laurentiufilip a răspuns:

Frate ori nu-ti speli papucii ori tranpiri tu asa mult.

| RizeaFabian a răspuns:

Spalati incaltamintea

| Medz a răspuns:

rolling on the floor