| IDK98989823 a întrebat:

Cum îmi dau seama dacă sunt frumos sau urât? Am zile în care ma consider urat altele în care ma consider frumos.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Dacă te referi strict la față, poți afla foarte ușor dacă ești urât normal sau frumos prin modul în care ceilalți se raportează la tine. Dacă niciodată nu te-ai prins obiectiv vorbind pe unde "te situezi" înseamnă că nu te cunoști încă deloc.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu am astfel de perceptii in ceea ce ma priveste, nu ma intreb daca sunt urat sau frumos!
imi zic mereu "sunt cum sunt asa sunt eu si nu ma schimb, fac doar ce vreau sa fac, de altceva n-am timp"winking
frumusetea este un concept si depinde de gusturile fiecaruia, deci nu poti sa fii frumos pentru toata lumea nici daca ai fi in realitate
eu sunt doar simpatic si nu ma derajeaza asta laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Sa știi că uneori este nevoie de schimbare, de fapt,"zicala cat trăiești, înveți" este pe cat se poate de adevărata, pentru că nu există un moment în viața când le știi pe toate.
Iar în procesul de evoluție, conștientizezi că e uneori nevoie de schimbare

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Este cat se poate de adevarata aceasta zicala a ta de masi sus, si nu intru iarasi in filosofia lui John Locke ca deja s-au obisnuit cei activi de aici cu vesnicul cliseu pe care il dau referitor la tabula rasa happy
insa referitor la ceea ce am scris eu mai sus nu are relevanta zicala "cat traiesti inveti" pentru ca eu am expus ceva intr-o nota vesela cu un umor carcateristic mie care este dulce dar nu ca mierea ci ca acul de albinewinking
in rest daca vrei sa filosofam tinere am discuta pana ne da admina afara pentru rea purtare si off-topic laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Dupa perceptia celorlalti iti dai seama. Sau intrebandu-i pe altii care iti vor raspunde sincer.

| blairelovesmusic a răspuns:

Intreaba-ti rudele si prietenii cum te vad ei si o sa afli. Dar tine minte: trebuie sa gandesti pozitiv despre tine insuti, sa te pui pe tine mai presus de ceilalti. Fara respectul de sine nu vei castiga respectul altor persoane.

| SuNaM a răspuns:

Pai nu trebuie sa consideri tu mă. Trebuie sa te considere ceilalți ))

| LisaJulie a răspuns:

Prietene toată lumea se considera așa din când în când! Ca sa fi frumos mereu trebuie sa ai o atitudine pozitiva, sa fi îngrijit și sa fi drăguț cu toți oamenii din jur happy

| MihaiMB a răspuns:

Nu trebuie să te consideri tu, vei vedea că vor fi persoane în jurul care te vor aprecia așa cum ești. Unele te vor vedea urât, altele cel mai frumos. Chiar eu am pățit-o pe propria piele într-un moment în care mă consideram oribil și uite că au fost persoane care m-au plăcut. Cine nu te apreciează, le lași în pace și te concentrezi doar pe cine te place.