| Andreea_Nicoleta_1989 a întrebat:

Cum imi incretesc parul fara placa sau ondulator sua alte chestii din astea? va rog daca stiti spuneti-mi!

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Bigudiuri, codite impletite sau:
http://www.youtube.com/watch?v=RAPHSAPshJE
http://www.youtube.com/watch?v=PBik0XlFZKE
http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA
Poti cauta mai multe modalitati pe yt :)

7 răspunsuri:
| AlexandraCris a răspuns:

O metodă foarte simplă dar migăloasă ar fi să îţi faci multe cozi împletite. (Cozile le împleteşti după ce ai făcut baie, iar părul nu a apucat să se usuce complet)
Spor la treabă!

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Că să fie creţ, seara înainte de culcare faci baie la cap, îţi usuci puţin părul cât să fie încă umed şi îţi faci câteva codiţe impletite aproximativ 8, încearcă să le faci cât mai de sus pentru a avea un aspect frumos si cât mai natural, apoi adormi cu coditele aşa. Dimineaţa s-ar putea să mai fie ud părul aşa că îl mai uluci puţin, apoi desfaci coditele şi îţi tapezi puţin părul pentru a arată puţin în stilul messy.

| RebecCa11 a răspuns:

Puneti-l pe moate dupa ce iti faci bae big grin

| Danieladana964 a răspuns:

Cu bigudiuri. sa ai parul un pic umed inainte sa le pui (nu ud ci spre uscare) dimineata le dai jos, il asezi si il dai cu fixativ. se mai poate ondula daca il legi in mai multe cocuri si il lasi peste noapte.

| Antoniah a răspuns:

O metoda simpla este si prinderea parului intr-un coc dupa ce l-ai uscat putin. Dimineata te vei trezi cu parul cret. Sau acele codite impletite.

| RaspunsuriGandite a răspuns:

1)iti faci multe codite impletite pe parul umed si dormi cu ele iar dimineata parul va fi cret
2)bigudiuri
3)exista pieptene speciale parul sa fie partial ud.Infasuri parul in el de 2 ori si usuci cu fenul.Parul vafi cret.