| Iulika96 a întrebat:

Cum imi pot face parul cu bucle (dar fara placa pentru par sau ondulator pentru ca nu am si nici nu vreau sa-mi iau, dar nici cu solutii, sau la coafor) pentru ca nu prea am idei :D Uitati un model cam cum as vrea sa arate :
http://www.mabella.ro/......itilor.jpg
http://thcgirl77.files.wordpress.com/2010/03/miley-cyrus .jpg
http://amelie.ro/wp-content/uploads/2009/11/miley-cyrus- b_0.jpg

Răspuns Câştigător
| iamaprincess a răspuns:

Poti incerca cu moate cum a zis@rwe, se fac usor si nu ai nevoie numai de :spuma, fixativ, un tricou vechi(sau altceva), si hartie
Ia un tricou mai vechi sau o bucata de panza de bumbac si taie fasii late de maxim 2 cm si lungi de vreo 15 ( depinde cat de lung ai parul)... apoi taie niste fasii de hartie, lungi de vreo 6 cm si late de vreo 5 cm... ia fasia de panza si infasoara pe la mijlocul ei fasia de hartie (pe lat cum ar veni). Asa confectionezi moatele, dupa ce ai facut moatele te speli pe par si iei suvitele si groase/subtiri dupa preferinte) pe rand, suvitele le faci cu spuma si infasori suvitele in moate(pe partea cu hartia pui suvita si rasucesti )dupa ce rasucesti pana unde vrei iei capatul liber al moatelor(cel pe care nu ai hartie) si le legi, facand un nod strans, dupa ce ti-ai pus tot parul astfel il legi cu o esarfa si esti gata, trebuie sa stai cu parul asa cam o noapte. A doua zi incepi sa desfaci si aplici fixativul.Parul pe moate arata cam asa dupa ce e gata: http://frumusete.ele.ro/images/poze/5hidratare.jpg
PS : daca vrei sa ai bucle mai lasate foloseste mai putine moate si nu rasuci chiar pana a radacina.
Succes!
Funda? dar daca vrei sa ai bucle mai mari pune mai putine moate si nu le rasuci pana la radacina.
Succes!
fundita?;;)

21 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai poti incerca cu bigudiuri.Eu mi-am cumparat doua seturi si imi incretesc parul ori cand, si acasa fara sa ma duc la cuafor! incearcale si pe cele cu scai! le pui si stai vreo cateva ore cu ele, daca sunt cu scai! eu am bugudiuri care se fierb in apa fierbinte, dupa care le pui si stai vreo 15 minute cu iele dupa care ai bucle! eu asa fac nu folosesc placa, pentru ca aia distruge parul!

Fundita?

| 009 a răspuns:

Catty89 cum se numeste spuma aia?

| madalicious a răspuns:

Cu bigudiuri de acelea mari. Dai cu spuma pe parul abia spalat, dar putin umed, si apoi infasori bigudiurile pe fiecare suvita de par, si le lasi pana a doua si dimineata sau cateva ore bune.

Asta in cazul in care ai suficienti bani pentru a-ti procura bigudiuri, sau daca ai deja, de acelea mari.

Bafta!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cu bigudiuri, sau iti poti prinde parul ud in coc.

| lolo23 a răspuns:

Uite :

ies suuper :P

http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

Sper ca te-am ajutat! :X

| justagirlll a răspuns:

Poti sa iti faci codite impletite dupa ce te speli pe cap, cand parul e inca ud, sa te usuci si sa dormi cu ele. a doua zi o sa ai parul ondulat(tot0, deci nu chiar ca in poze

sau mai poti incerca cu bigudiuri

succes!

| RoxanaCher a răspuns:

Pune-ti parul pe bigudiuri dupa ce te speli pe cap si dimineata dati-le jos! Foarte simplu! Succes!

| 100 a răspuns:

Pai te speli la cap si stai sa se usuce putin parul
dupa il prinzi in coc si il lasi asa toata noaptea si dimineata e gata

| Kenny a răspuns:

Poti incerca cu bigudiuri, sau sa-l prinzi in codite seara. Mai poti incerca si varianta asta:
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

| mymy a răspuns:

Cu bigudiuri le tii de seara pana diminesta si apoi dai cu pica fixativwinking

| catthshshshs a răspuns:

Este spuma de par care face parul ondulat, de la Nivea. Iti speli seara parul, asa ud il dai cu spuma, si nu il piepteni deloc. Dimineata o sa il gasesti ondulat.

| Maduliciu a răspuns:

Faci baie, dupa baie pe parul ud aplici o spuma de par pentru bucle(sau nu neaparat spuma de par sa fie) apoi prinzi parul in coc, il usuci cu fhoenul, desfaci si gata buclelebig grin

| Nadina_7471 a răspuns:

Fara placa si fara ondulator.si inca sa se primeasca ca la MIley.mm nu stiu...incearca cu hirtiute dar nu stiu daca o sa se primeasa exact cum vrei tu.

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Buna! Stiu ca e intrebare din 2010, dar niciodata nu e prea tarziu, nu? big grin
Eu pur si simplu dupa ce il spal mi-l impletesc in doua sau trei codetie si dorm cu el asa.Cateodata se usuca peste noapte.Ca sa ma asigur ca raman buclele, atunci cand nu se usuca mi-l usuc cat este inca impletit.Si cam atat. Fara fixativ, fara spuma.

| TheBlueButterfly a răspuns:

Pune-l pe moatewinking

Sunt foarte eficiente!

Bafta :*:*

| Peto a răspuns:

Cu bigudiuri si un pic de spuma sau fixativ sa tina!
asa fain iasabig grin
>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ca si miley, ...destiny ma rog e un raspuns anonim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ce moate ce bigudiuri ce coc ba va spun eu la coafor gasiti solutia

| KatherinePierce1864 a răspuns:

Poti sa til pui in bigudiuri...tongue... fundita?