| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi fac bucle cu placa?

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te aici;)http://www.divahair.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu placa faci bucle foarte usor... apuci o suvita de la radacina intorci placa 180 grade si o cobori spre varf foarte usor:sunt doua lucruri de care trebuie sa tii cont 1 placa trebuie sa fie de ceramica pentru a nu iti arde parul (eventual Remington) si 2 aplica fixativ si inainte sa incepi si dupa ce bucla e terminata te tin in jur de 1-2 zile buclele.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit eu un film si chiar ies ff musto http://video.ele.ro/......arul_.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe youtube si ai sa vezi. http://www.youtube.com/watch?v=gHD9538Y_rY

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Bucle cu placa se poate face, dar numai cu o placa mai ingusta. Procedura este asemanatoarea cu ce a bigudiilor adica:
-iei o suvita suptire(depinde cum vrei buclele mai micute sau mai mari)si prinzi parul de la radacina si rasucesti placa o data si tragigi in jos...si gata a iesit bucla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am parul pana la fund si numi ese

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot face onduleuri si cu plac sunt o gramada de dem si pe youtube

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU ft simplu si rapid...sincer am incercat singura si e foarte sooper...incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate ondula numai varful, cu o placa extrem de subtire, pentru bucle pe tot parul, ai nevoie de o placa suuper subtire

| DeeDee_1261 a răspuns:

Placa este doar pentru indreptarea parului. daca vrei sa ati faci bucle foloseste ondulatorul sau perie de intors parul.happy succes

| sotialuflo a răspuns:

BUna... in primul rand pana sa dati un raspuns informati-va. Se pot face multe feluri de bucle cu placa trebuie doar sa fi inventiva si atata happy

| sotialuflo a răspuns:

Se pot face bucle cu placa...happy

| elenita a răspuns:

Ies niste bucle marfa din placa si le poate face oricine cu putina indemanare. se incepe de la ceafa, cu suvite potrivite. depinde de par. daca este mai rar se v-or lua suv.subtiri, iar daca este des parul se lucreaza cu suvite mai groasa.[parul trebuie sa fie f bine spalat si uscat.]